Vatikani pangas suured muudatused

Raido Neemre 08. juuli 2014, 19:59

Vatikani panka kavatsetakse radikaalselt ümberstruktureerida, kuna paavst Franciscuse missioon on suunata katoliku kiriku tähelepanu taas vaeste inimeste abistamisele.

Info tuli avalikuks seoses panga sel nädalal avaldatava iga-aastase majandusandmete raportiga, mis on 127-aastasel institutsioonil järjekorras alles teine. Pank, kus aastakümneid on probleeme olnud korruptsiooni ja kehva juhtimisega, on teinud suuri jõupingutusi maine parandamiseks ning pöördub tagasi algupärase eesmärgi juurde, milleks on raha saatmine maailma misjonäridele ja kirikugruppidele.

Varahalduse funtsiooni eemaldamisega loodab Vatikan lahti saada ka skandaalidest, mis on panka saatnud alates 1980st kui Roberto Calvi, tuntud ka kui “Jumala pankur” leiti Londoni Blackfriars silla alt pooduna.

“Investco Europe endine juht Jean-Baptiste de Franssu on üks Vatikani panga juhi kandidaatidest, kellelt oodatakse panga maine ja finantsdistsipliini parandamist,” sõnas üks paavstile lähedalolev isik.

“Me ei saa lubada enam ühtegi skandaali,” sõnas ta.

Siseinfoga kursis inimeste sõnul võivad muudatuste taga olla mitmed juhtimisvigade skandaalid, mis nende sõnul põhjustasid osaliselt, lisaks pedofiiliaskandaalidele, ka eelmise paavsti tagasiastumise eelmise aasta veebruaris.

Paavst Franciscus on alustanud juba Vatikani finantssüsteemi puhastamist, asutades võimsa majanduse ja keskpanga sekretariaadi. Selle sammu eesmärk oli anda maailma väiksemaile linnriigile rahaline juhtimisstruktuur ning raputada maha rahapesu kahtlused, mis viisid panga Euroopa rahapesu musta nimekirja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2014, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing