Birjo Must • 25. august 2014 kell 9:22

Saksa ettevõtjad aina pessimistlikumad

Saksa ettevõtjate kindlustunne langes augustis juba neljandat kuud järjest ja tulemus jäi alla isegi analüütikute pessimistlikele prognoosidele.

Ifo Instituudi indeks, mis mõõdab Saksamaa ärikliimat, kukkus augustis 106,3 punktile võrreldes juulikuise 108,0 punktiga. Tulemus jäi alla analüütikute oodatud 107 punkti.

„Saksa majandus kaotab jätkuvalt jõudu,“ kommenteeris Ifo Instituudi president Hans-Werner Sinn täna avaldatud uuringutulemusi. Ta lisas, et augustikuine tulemus on halvim alates mullu juulist.

Ifo ökonomist Klaus Wohlrabe ütles Reutersile, et kodumaine nõudlus on stabiilne, kuid hoiatas, et Ukraina kriisil on riigi majandusele jätkuv negatiivne mõju.

Saksamaal on Euroopa riikidest kõige tihedam majanduslik kokkupuude Venemaaga ja Wohlrabe lisas, et ettevõtted, kel on suuremad ärisidemed Venemaaga, on kõige pessimistlikumad.

Kuu alguses avaldas Saksamaa ka väga nõrga majanduskasvu tulemuse. Majandusnäitajad annavad märku, et euroala kasvumootor on hakanud väsima.

Wohlrabe sõnul võib nüüd Ifo tõenäoliselt alandada Saksamaa tänavuse majanduskasvu 1,5%-le varem prognoositud 2% asemel.

Hetkel kuum