Juhan Lang • 1. september 2014 kell 11:50

Loodetust poole vähem raha

Kinnisvarakontsern Arco Vara kaasas loodetud 3,5 miljoni euro asemel ligi 1,4 miljonit eurot, teatas börsifirma äsja. Juhatuse hinnangul peegeldab tulemus investorite reedetud usaldust.

„Emissiooni uute investorite kaasamise põhitakistusena toome välja nende kartuse üldise ebakindla olukorra ees, mis on ajendatud Venemaa ja Ukraina vahelise konflikti eskaleerumisest,“ kommenteeris ettevõtte juht Tarmo Sild ametlikus teates. „Ilmselt tuleb kartusest ülesaamiseks ettevõttel järgmise ühe-kahe aasta jooksul demonstreerida enda suutlikkust teenida arendustegevusega oma koduturgudel raha ja seda olemasoleva 6,1 miljoni aktsia vahel jagada.“

Kokku märgiti alates 8. augustist 1,37 miljonit aktsiat. Uute aktsiate märkimise tulemusena suureneb Arco Vara aktsiakapital 962 713,5 euro võrra ehk aktsiakapitali uueks suuruseks saab 4,28 miljonit eurot.

Märkimisperioodi jooksul märkimata jäänud 2,12 miljoni aktsia kohta langetab otsuse Arco Vara juhatus pärast uute aktsiate kandmist investorite väärtpaberikontodele.

Järgneb Arco Vara juhataja Tarmo Silla kommentaar märkimistulemuste kohta:

Ettevõtte eesmärk oli koguda kuni 3,5 miljonit eurot. Märkimistulemused moodustasid kogu mahust 39% ja ettevõte kaasas 1,375 miljonit eurot. Investorid võivad seetõttu küsida, kas märkimine õnnestus või ebaõnnestus?

Eelnimetatu tulemusena suureneb Arco Vara aktsiate arv 29% võrra, st 4,7 miljonilt 6,1 miljonile. Osalesid nii jaeinvestorid kui ka institutsionaalsed investorid, seal hulgas need, kes varasemalt ei olnud Arco Vara investorid.

Juhatuse seisukohalt hinnates on Arco Vara kapitaliseeritus paranenud ning esimest korda alates 2012. aastast on kontsernil vaba raha, mida võib paigutada uutesse projektidesse. Võib ka öelda, et esimest korda pärast Arco Vara aktsiate esmaemissiooni julgesid investorid siia uuesti raha paigutada.

Emissioonis osalesid ka kontserni Bulgaaria ja Eesti üksuste võtmetöötajad enam kui 20 000 euroga. Ettevõte tänab neid kõiki usalduse eest ja tunnistab, et järgnevate aastate jooksul on vaja teha veel täiendavaid jõupingutusi taastamaks investorite täielik usaldus.

Meie kevadel seatud eesmärk oli saavutada aktsiakapitali suurendamisega (i) Tallinnas Paldiski mnt 70C projekti realiseerimine ja (ii) Sofias Madrid Blvd hoones stabiilse renditulu edasi teenimine pikendades olemasolevat laenulepingut kuni detsembrini 2017 ja makstes laenu tagasi summas 1,2 miljonit eurot.

Juhatus peab seatud eesmärkide saavutamist väga tõenäoliseks. See eeldab Sofias, Manastirski II järgu korterite müügi edukat jätkamist ning väga dünaamilist rahavoogude juhtimist. Manastirski II järgu ehitus peab olema lõppenud hiljemalt 60 päeva jooksul ning korterite müük algab 4. kvartalis. Madrid Blvd projektis on laenulepingu pikendus Piraeus pangaga allkirjastatud ning 1,2 miljoni euro tagastamise tähtaeg saabub 2014. aasta novembri lõpus.

Paldiski maantee projekti osas sai juhatus kinnitust, et selle elluviimises osalemiseks on investoritel huvi olemas isegi siis, kui Arco Vara ise projekti (lisaks olemasolevale maale ja ehitusõigusele) täiendavalt omakapitali lisada ei suudaks – kuid on oluline märkida, et sõltuvalt Manastirski projekti edukusest on Arco Varal oma uutesse arendustesse omakapitali lisamise suutlikkus täiesti olemas.

Emissiooni uute investorite kaasamise põhitakistusena toome välja nende kartuse üldise ebakindla olukorra ees, mis on ajendatud Venemaa ja Ukraina vahelise konflikti eskaleerumisest. Ilmselt tuleb kartusest ülesaamiseks ettevõttel järgmise ühe-kahe aasta jooksul demonstreerida enda suutlikkust teenida arendustegevusega oma koduturgudel raha ja seda olemasoleva 6,1 miljoni aktsia vahel jagada.

OLULISED KUUPÄEVAD:

Eeldatavalt 04.09.2014 kantakse uued aktsiad investorite väärtpaberikontodeleEeldatavalt 17.09.2014 või sellele lähedasel kuupäeval võetakse uued aktsiad NASDAQ OMX Tallinn ASi reguleeritud turul kauplemisele

Hetkel kuum