Raido Neemre • 16. september 2014 kell 20:07

Börs: uudised Hiinast tõstsid USA aktsiaturge

 USA turud olid täna tõusuteel ning aktsiad rallisid raporti peale, mille kohaselt Hiina keskpank suurendab majandust elavdavate meetmete kasutuselevõttu. Dollar kukkus, kuna arvatakse, et Föderaalreserv ei kiirusta intressitasemete tõstmisega.

Hiina andis 81,4 miljardit dollarit likviidsust riigi viiele suurimale pangale, kuna peaminister Li Keqiang suurendab riigi poolt tagatavate meetmete hulka, mis toetavad majanduskasvu, kirjutab Sina.com.

Wall Street Journali reporter märkis, et tema arvates ei kiirusta Föderaalreserv intressitasemete tõstmisega ning jätab taseme märkimisväärseks ajaks madalaks ka peale seda, kui Fed lõpetab võlakirjade ostu.

“Turg näeb uue raha juurdetrükkimist keskpankade poolt, mis on kombineeritud Hiina majanduse turgutamisega; selles see hüpe seisnebki,” sõnas Themis Trading aktsiatehingute osakonna asejuht Joe Saluzzi.

“Nad tahavad mängu jätkumist. Nad ei pruugi teada, kuidas või miks see juhtub, kuid kui keskpank raha juurde trükib, siis see on see, kuidas turud reageerivad,” lisas ta.

 Dow Jones lõpetas päeva 0,59% tõusuga ning sulgus 17131,71 punktil. S&P 500 kasvas 0,75% ning lõpetas päeva 1998,99 punktil. Nasdaq tegi 0,75% kasvu ning sulgus 4552,76 punktil.

Hetkel kuum