Eliisa Matsalu • 3. oktoober 2014
Jaga lugu:

Maxima Groupist saab Franmax

Maxima kauplustele teenuseid osutav Maxima Group muudab nime Franmaxiks.
Maxima kauplustele teenuseid osutav Maxima Group muudab nime Franmaxiks.  Foto: Andras Kralla

Leedu rahvusvahelisele jaeketile Maxima frantsiisiteenuseid pakkuv ettevõte Maxima Group kannab oktoobrist nime Franmax UAB. Nimi võeti emaettevõtte Franmax OÜ järgi, mis on Eestisse registreeritud.

Maxima suuromanikud Eesti rikkamate seasTeisipäeval ilmunud Äripäeva Rikaste Topis on Eesti 500 rikkama inimese seas ka Maxima suuromanikud, kes on Eestisse toonud kaks ettevõtet: Genira Group Holdings ja Klarus Group Holdings. Viimase tütarettevõte Franmax OÜ alla kuulub nime muutnud Maxima Group UAB, mis pakub Maxima kaubandusketile frantsiisiteenuseid.Maxima üks omanikest, Baltimaade rikkaima ärimehe Nerijus Numavičiuse varade väärtus Eestis on 118,5 miljonit eurot, mis paigutab ta Eesti rikkamate inimeste seas kuuendale kohale. Tema kogu vara väärtus ulatub aga koguni 1,2 miljardi euroni.Teine Maxima omanik Žilvinas Marcinkevičius on Rikaste Topis 26,2 miljonit euroga 88. kohal, suurosanik Vladas Numavičius jäi aga 11,8 miljonit euroga 208. kohale.

Franmax OÜ juhatuse liige Anna Liiv ütles, et Maxima Group UAB nimi muudeti Franmax UABiks, et muuta kahe äriühingu omavahelise seose ja suhte selgemaks ja läbipaistvamaks. „Nime muudatus ei mõjuta äriühingu tegevuse olemust,“ märkis ta, lisades, et kuigi Maxima Groupi emafirma on Eesti ettevõte, plaane äriühingu tegevuse ületoomiseks Eestisse ei ole.2011. aastal asutatud Maxima Group UAB pakub frantsiisiteenuseid Maxima Läti, Leedu, Eesti ja Bulgaaria kaubanduskettidele, mis kuuluvad omakorda Maxima Grupe UAB-le.Franmax OÜ registreeriti Eestisse 2011. aastal, ettevõtte peamisteks tegevusteks on investeerimine ja valdustegevus. Mullu oli ettevõtte kasum üle 50 miljoni euro.Franmax OÜ kuulub Klarus Group Holdingsile, kelle omanikeks on Maxima jaeketi omanikud Žilvinas Marcinkevičius, Vladas Numavičius ja Ignas Staškevičius. Ettevõtte osanikeks on ka Küprosele registreeritud firma Bertona Holdings Limited ja Leedu ettevõtetele Taikos Projektas ja EVM.Leedu majandusajalehe Verslo Žinios järgi kavatsevad Maxima omanikfirma Vilniaus Prekyba järgmisel aastal Eestisse tuua ka kaubanduskeskuse Akropolise osanikettevõtted. Praegu on need registreeritud Hollandis ja Maltal. Akropolise tegevjuht Remigijus Veikalas ütles, et Akropolis ei kommenteeri ei ajalehes ilmunud kuulujutte ega ka omanikfirmade otsuseid Akropolise juhtimise kohta.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt