Greenspan: Fed tekitab väljumisega turgudel kaose

29. oktoober 2014, 22:33
Fedi endine juht Alan Greenspan
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141029/BORS/141029591/AR/0/AR-141029591.jpg

Endine Föderaalreservi esimees Alan Greenspan usub, et Föderaalreserv ei saa stimuleerimisprogrammi (QE) ilma finantsturgudel segadust ja kaost tekitamata lõpetada.

„Ma ei arva, et see oleks võimalik,“ ütles Greenspan täna Välissuhete Nõukogu korraldatud üritusel New Yorgis, kui temalt küsiti kas Föderaalreserv võiks programmist valutult väljuda. 

Föderaalreservi avatud turu komitee teatas täna õhtul kolmanda stimuleerimisprogrammi lõpetamisest.

Greenspani sõnul on varade ostuprogramm omanud „suure tähtsusega mõju“ nii kinnisvaraturule, börsiettevõtete hinna ja kasumi suhtele kui ka teistele sissetulekut pakkuvatele varadele. „Seda on tehtud pikaajaliste varade tootluse madalale viimise hinnaga,“ lisas endine Föderaalreservi juht.

„Programm ei ole nõudluse tekitamise seisukohalt edukas olnud. Seda ühe väga põhimõttelise asjaolu tõttu,“ ütles Greenspan. „Mida me praegu näeme, on varade hinna ning reservide plahvatuslik kasv. Need kaks asja on aga ainukesed, mis kuhugi üldse liiguvad,“ ütles Greenspan.

Varaostuprogramm tekitas finantsüsteemis suuremahulisi hoiuseid, millest suure osa suunasid kommertspangad reservidena tagasi Föderaalreservi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2014, 22:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing