Mait Kraun • 29. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Greenspan: Fed tekitab väljumisega turgudel kaose

Fedi endine juht Alan Greenspan  Foto: Bloomberg

Endine Föderaalreservi esimees Alan Greenspan usub, et Föderaalreserv ei saa stimuleerimisprogrammi (QE) ilma finantsturgudel segadust ja kaost tekitamata lõpetada.

„Ma ei arva, et see oleks võimalik,“ ütles Greenspan täna Välissuhete Nõukogu korraldatud üritusel New Yorgis, kui temalt küsiti kas Föderaalreserv võiks programmist valutult väljuda. 

Föderaalreservi avatud turu komitee teatas täna õhtul kolmanda stimuleerimisprogrammi lõpetamisest.

Greenspani sõnul on varade ostuprogramm omanud „suure tähtsusega mõju“ nii kinnisvaraturule, börsiettevõtete hinna ja kasumi suhtele kui ka teistele sissetulekut pakkuvatele varadele. „Seda on tehtud pikaajaliste varade tootluse madalale viimise hinnaga,“ lisas endine Föderaalreservi juht.

„Programm ei ole nõudluse tekitamise seisukohalt edukas olnud. Seda ühe väga põhimõttelise asjaolu tõttu,“ ütles Greenspan. „Mida me praegu näeme, on varade hinna ning reservide plahvatuslik kasv. Need kaks asja on aga ainukesed, mis kuhugi üldse liiguvad,“ ütles Greenspan.Varaostuprogramm tekitas finantsüsteemis suuremahulisi hoiuseid, millest suure osa suunasid kommertspangad reservidena tagasi Föderaalreservi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt