Infortaril kolmas katse osta Estonian Air

29. oktoober 2014, 11:30
Majandus- ja taristuminister Urve Palo
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141029/NEWS/141029635/AR/0/AR-141029635.jpg

Infortari juhid on Estonian Airi ostuks pidanud läbirääkimisi kolmel korral ja praegu pole veel kindlust, et kolmandal katsel jõutakse tehinguni.

Praegused läbirääkimised on kestnud mõned kuud ehk toimunud majandusminister Urve Palo ajal. Tehingu takistuseks võivad aga saada valitsusliidu partnerite pingelised suhted. 

Estonian Airi enamusosaluse müük oleks juba teine minister Urve Palo suursaavutus lühikese aja jooksul, sest maksumaksjale positiivselt on lahenemas ka praamiühendusega seotud probleemid. Sotside ministri edusammud ei pruugi aga koalitsioonipartneriks olevale Reformierakonnale meeldida. 

Kui Reformierakonnal on soov tehingut takistada, siis saab tõstatada küsimuse, miks antakse riigile kuuluv lennufirma eraomanikule ilma konkursita. Teisalt on poliitikutel keeruline ka selle tehingu vastu seista, sest riigil on tekkinud võimalus loobuda kahjumlikust lennuärist. Riigile oleks praeguses seisus kasulik müüa võlgades Estonian Air sümboolse hinna ehk 1 euro eest. 

Viimastel aastatel on majandusministeerium pidanud 5-6 erineva investoriga kõnelusi Estonian Airi müügiks. Need kõik on seni luhtunud, kas investorite huvi lahtumise või riigi jaoks ebamõistliku hinnapakkumise tõttu. Nüüd on tekkinud reaalne võimalus ja oleks lühinägelik, see võimalus käest lasta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2014, 11:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing