Marge Väikenurm • 21. jaanuar 2015 kell 9:54

Projekteerijaid köidab Läti vangla

Vangla.  Foto: Erik Prozes

Liepāja vanglat tahab projekteerida üheksa ettevõtet, neli pakkumist tuli Riigi Kinnisvara ASi väljakuulutatud riigihankele Läti projekteerimisfirmadelt.

“Seda on rohkem kui ootasime,” kommenteeris RKASi projektidirektor Andrus Kõre hankel osalenute arvu. “Mida enam on pakkumisi, seda tõsisem konkurss. Hea konkurss on minu arvates kindlasti viie-kuue pakkumisega.”

Kõre kinnitusel on hankel esindatud kõik Eesti suuremad tegijad. “Läti firmad on minu jaoks tundmatud, aga mitte Läti kolleegidele,” lisas Kõre.

Äripäev kirjutas detsembris, et Riigi Kinnisvara AS (RKAS) noolib naaberturgu, aidates lätlastel esimest tänapäevast vanglat ehitada.

RKAS osutab Lätile teenuslepinguga projekteerimistööde projektijuhtimise teenust, mille eest tasub Läti vastavalt esitatud arvetele. Lepingu maht ulatub peaaegu poole miljoni euroni.

Läti ametnikud on RKASi projektidirektori Andrus Kõre sõnul aastaid käinud siinsete vanglatega tutvumas, jälgides ka kogu süsteemi arengut. RKAS on varemgi kinnipidamisasutusi rajanud - seega on neil enda sõnul piisavalt teadmisi, et lätlastele nõu anda.

“Kahtlemata on see tunnustus nii Eesti vanglasüsteemile, Eesti uut tüüpi vanglate projekteerijatele kui ka Riigi Kinnisvarale,” ütles Kõre siis.

Hanke võitja tahab RKAS otsustada veebruari lõpuks. Vanglakompleksi projekteerijaga on plaanis leping sõlmida hiljemalt märtsi alguses.

Vangla on kavas ehitada 1200 kinnipeetavale ning sellest saab riigi esimene kamber-tüüpi vangla, kus saab tööd ligi 450 vanglaametnikku. Uus suurvangla koos 50-kohalise avavanglaga valmib senise kava kohaselt 2018. aastal.

Projekteerimishanke eeldatav maksumus on 1,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Hetkel kuum