Äripäev • 22 aprill 2015

Eesti hetke 10 kuumemat idu-ideed

Selgusid Prototroni kevadise vooru lubavamad ideed.  Foto: Veiko Tõkman

Targad kardinad, pikslitel aabits ja ärianalüüsi uudne tarkvara - sellised on ühed Prototroni kevadise vooru lubavamad ideed.

Prototron

Loodi 2012. aastal, et toetada noori ettevõtjaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel.

Asutajad Swedbank, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikool.

Prototroni rahastu juht Siim Lepisk teatas, et selgunud on kevadise vooru 10 paremat meeskonda.

Tiimid pääsevad Prototroni ekspertkogu ette oma ideed kaitsma ja 24. aprillil selgub, milliste meeskondade tööd Prototron rahastab. Kokku laekus üle 100 idee.

Milliseid ideid kõrgelt hinnati?

Autlo – seade ühendab autod asukohapõhiste teenuste ja maksetega, alustades parkimisest, kaotades vajaduse juhil sekkuda ja välistades inimlikud eksitused.

Comfee – esimene seade, mis muudab aknakardinad targaks ja elektriarved väikseks.

Cubehub – esimene globaalne raadioside maajaamade võrgustik, mis pakub oma ühisrahastatud ärimudeli abiga 24/7 sideteenust Maa orbiidil olevatele satelliitidele.

EdFox – arendab digitaalset õpikogemust, mis aitab haridussüsteemil muutuda indiviidist lähtuvaks ja toota ühiskonda intelligentsemaid inimesi.

Flexibell – ühendab külalised koduomanikega reaalajas sõltumata nende tegelikust asukohast, jättes mulje, et oled kogu aeg kodus.

GlobalReader – lihtsaim ja kuluefektiivseim lahendus tootmisliinide tulemuslikkuse jälgimiseks.

I Can Move – ehitab manuaalse ratastooli rummusisese elektrimootoriga rattad, mis võimendavad nõrkade käte tõuke- ja pidurdusjõudu.

Jiffi – arendab automaatset käed-vaba mobiilset piletisüsteemi, mis vabastab reisijad tüütutest piletite ostu- ja valideerimistegevustest, pakkudes samas transporditeenuse operaatoritele väärtuslikke andmeid reisijate sõitude alg-ja lõpp-peatuste kohta ning võimaldades optimeerida liinivõrku ja pakkuda reisijatele paremat teenust.

Sensition – loob riistvara, mis aitab filmitootjatel saada senisest tõhusamalt väga teravaid kujutisi.

Targetta – arendab pilvetehnoloogial põhinevat ärianalüüsi tarkvara, mis aitab kaubandusettevõtte juhtidel optimeerida rahavooge läbi targema sisseostu ja eesmärgistamise.

Hetkel kuum