Novatours: meie turistid on Tuneesiast tagasi

Novatours  Foto: Andres Haabu

Tuneesiasse reise korraldava Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg kinnitas, et viimased Eesti turistid saabusid Tuneesiast tagasi 12. juunil, järgmine hooaeg peaks algama septembris.

“Jälgime pingsalt olukorda, mida ütleb välisministeerium. Meie prioriteet on reisijate ohutus. Igal juhul on see kahetsusväärne juhtum,” rääkis Riisberg, kes ei osanud öelda, kas sügisel toimuvad reisid Tuneesiasse.

Tuneesia kuurortlinnas Sousse'is toimus täna tulistamine, kus uudisteagentuuri Reuters andmeil ründasid relvastatud isikud rannahotelli. Rünnaku tagajärjel on hukkunud 27 inimest, nende hulgas ka üks tulistajatest.

Välisministeeriumist öeldi Äripäevale, et ollakse juhtunuga kursis ning praegu täpsustatakse, kas rünnak võis ka Eesti kodanikke puudutada.

Välisministeeriumi kodulehel seisab, et seoses märtsis Tunises olnud muuseumirünnakuga palutakse reisijatel olla ettevaatlik ja järgida Tuneesia ametkondade ohutusalaseid korraldusi ning nõuandeid, sest välistatud ei ole järgmised sarnased rünnakud.

Samas on märgitud, et Tuneesia kuurortides on olukord rahulikum ja otsese vägivalla ohtu ei ole.

Välisministeerium soovitab mitte külastada Liibüaga piirnevaid alasid. Tuneesia-Alžeeria piirialade külastamiseks vajavad turistid Tuneesia võimude eriluba.

Hetkel kuum