Harry Tuul • 19. veebruar 2016
Jaga lugu:

Kadastik kahtleb Linnamäe plaanides

Postimehe endine juht ja omanik Mart Kadastik (vasakul) ja uus omanik Margus Linnamäe.  Foto: Postimees/Scanpix

Endine Postimehe omanik ja juht Mart Kadastik teatas Tartu aukodaniku tiitlist loobumisest ja ühtlasi kritiseeris praegust meediakontserni omanikku Margus Linnamäed.

Eile Tartu aukodanikuks valitus Mart Kadastik saatis täna välja avaliku pöördumise, mille võib mõtteliselt jagada kaheks. Esimeses pooles põhjendab ta tiitlist loobumist ning teises osas heidab varju Postimehe praegusele omanikule Margus Linnamäele.

Ta lisas, et on kindlasti ka eksinud, kuid pole kunagi kirjutanud teadvalt valet. „Mina olen oma töö teinud. Aga ma leian, et seda jäi siiski väheks, et võtta vastu Tartu aukodaniku nimetus,“ teatas Kadastik. Ta selgitas, et põhjuseks pole mitte minevik, vaid tulevik. „Täna veel ei ole mul täit veendumust, et olen andnud Eesti Meedia kontserni koos „Postimehega“ üle kätesse, kus ta on mitte ainult kahe käega, vaid ka südamega hoitud. Loodan, et see veendumus tuleb. Andkem ajale võimaluse aru anda,“ kirjutas Kadastik.

Mart Kadastik, koos Toomas Issaku ja Meelis Luhtiga, ostsid suurärimehe Margus Linnamäe toel kolm aastat tagasi Norra meediagrupilt Schibsted välja kontserni Eesti Meedia, kuhu muuhulgas kuulub ka Postimees. Mullu suvel sai Linnamäest Eesti Meedia ainuomanik.

Eile teatas Postimehe peatoimetaja ja juhatuse esimees Merit Kopli, et lahkub ametist.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum