Äripäev • 20. veebruar 2016 kell 6:30

Nädal graafikutes: pankrot, hüvastijätt ja maailmavallutaja

Eestlased söövad sama palju mune kui eurooplased keskmiselt – 12 kuni 13 kilo inimese kohta aastas.  Foto: Miguel Alvarez

Sel nädalal nägime graafikutest, et Estonian Airi pankrotitoimkond on kahtlaselt riigi nägu, jätsime hüvasti Talleggi munadega ja kirjutasime vene ettevõtjast, kes osalt Eesti kaudu maailma vallutab.

Eelmise aasta aprillis ostis Taani suurkontsern DAVA Foods Talleggi munatootmise ning nüüd jääb minevikku ka meile tuntud tootenimi. Tallinna külje all Lool munevad nüüd 330 000 kana aastas oma 90 miljonit muna, mis pannakse karpidesse, millel Talleggi asemel Eggo silt. See on ligi 40% Eesti aastasest munatoodangust.

 

Estonian Airi skandaalid pole läbi

Kirjutasime riigi jokk-skeemist Estonian Airi pankrotipesas. Estonian Airi pankrotitoimkonda valiti lennufirma võlausaldajate koosolekul ainult otsapidi riigiga seotud esindajad, kõik erasektori võlausaldajate kandidaadid jäid toimkonnast välja. Aus riik nii ei teeks, ütles mitut võlausaldajat esindav Karin Madisson. Suur osa Estonian Airi endistest töötajatest leiab, et nende huvid ei ole praeguses pankrotitoimkonna koosseisus piisavalt kaitstud - seetõttu pöörduti ka riigi vastu kohtusse.

 

667 euro eest ravimeid

Eesti inimesed vajavad järsult pärast 50. eluaastat rohkem arstiabi, selgus statistikaameti andmetest. Igale kindlustatud isikule kulub keskmiselt 667 eurot aastas. Kulud tervishoiuteenustele on kõige madalamad 10-19aastastel.

 

Vene suurettevõtja, aga mitte oligarh

Kirjutasime värvikast Venemaa ärimehest Andrei Trubnikovist, kelle firma vallutab osalt ka Eesti kaudu Euroopat. Vene kosmeetikafirma Natura Siberica Eesti tütar Eurobio Lab saavutas eelmisel aastal ligi 5 miljoni eurose käibe, praeguseks on igakuine müügitulu juba miljon eurot. 

Kindlasti tasub lugeda ka persoonilugu ja intervjuud Trubnikoviga, kus ta räägib muu seas, mis teda Eestiga seob ja miks temast ei saa kunagi oligarhi.

Hetkel kuum