Äripäev • 22. märts 2016 kell 7:20

Ärikinnisvarafond maksis tubli dividendi

Northern Horizon Cpitali Balti kinnisvarafondi porfelli kuulub ka Coca-Cola Plaza Tallinna südames.  Foto: Postimees/Scanpix

Ärikinnisvarainvesteeringutega tegeleva Northern Horizon Capitali Baltikumi kinnisvarafond Baltic Opportunity Fund kasvatas mullu oma üüritulu kahekordseks – see oli 6,07 miljonit eurot, mis on 3,02 miljoni euro võrra rohkem kui aasta varem, teatas ettevõte.

Eelmise aasta puhaskasum oli 5,53 miljonit eurot. Samuti maksis fond eelmise aasta lõpus oma investoritele dividendideks 7% investeeritud omakapitalist. Viimasel kolmel aastal on fond portfelli üüritegevusest välja maksnud 19% ja seega täitnud oma põhieesmärgi maksta dividende igal aastal.

Northern Horizon Capitali fondijuht Tarmo Karotam kommenteeris, et fond on viimased viis aastat ostnud vaid selliseid investeeringuid, mida peab pikaajaliselt atraktiivseks oma tugevate rentnike jaoks. „Portfelli vakantsuse määr eelmisel aastal oli 2%. Lisaks on fondi Leedu ja Eesti varade juures suur lisaväärtuse potentsiaal, mille loomisega me aktiivselt ka igapäevaselt tegeleme,“ mätkis Karotam.

Fond on teinud viis investeeringut Tallinna, Riiga ja Vilniusse, nimekamad näited on Coca-Cola Plaza Tallinna südames ja Europa ostukeskus Vilniuse südalinna ärikvartalis.

Fondi varadest on Leetu investeeritud 61,7%, Eestisse 32,4% ja Lätti 5,9%. Kontserni kinnisvaraportfell jaguneb kaubandus-, teenindus- ning büroopindade vahel. 2010. asutatud fondi portfellis on üle 180 üürniku ning portfelli brutomaht ca 85 000 ruutmeetrit.

Northern Horizon Capital on kinnisvarainvesteeringute haldaja, kes juhib kaheksat kinnisvarafondi ja haldab kinnisvarainvesteeringuid umbes miljardi euro väärtuses.

Hetkel kuum