FSB süüdistab Notšnoi Dozori endist liiget luuramises

FSB pidas kinni Eesti elaniku Arsen Mardaleišvili.  Foto: epa

Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) teatas, et pidas kinni Eesti elaniku Arsen Mardaleišvili, kes väidetavalt kogus infot Venemaa relvajõudude kohta kaitsepolitsei ülesandel, vahendas Interfax.

Kurioosseks teeb juhtumi see, et Mardaleišvili on tuntud kui venemeelse organisatsiooni Notšnoi Dozor liige. Notšnoi Dozori mitut liiget (sh rühmituse prünksiööde aegset liidrit Dmitri Linterit ja aktiviste Maksim Revat ja Mark Sirõkki) seostati nn pronksiöö organiseerimisega. Mardaleišvili on olnud Notšnoi Dozori Kohtla-Järve haru juht. Ta on olnud käsivõitluskunstide treener.

FSB teatas, et eriteenistuse Peterburi osakond pidas kinni kodakondsusetu 1969. aastal sündinud Eesti elaniku Arsen Mardaleišvili. Büroo väitel kogus Mardaleišvili Eesti Kaitsepolitsei ülesandel sihipäraselt salastatud infot Venemaa relvajõudude kohta. FSB hinnangul võis infoleke tekitada kahju riigi julgeolekule. Rohkem infot FSB ei jaganud.

Notšnoi Dozori üks juhtfiguure Dmitri Linter käis eelmisel nädalal pikal ülekuulamisel kaitsepolitseis. Linter soovis korraldada 9. mail rongkäigu „Surematu rügement“.

Hetkel kuum