Sõerd: Lemberi altkäemaksu juhtum on suur üllatus

25. mai 2016, 15:45
Aivar Sõerd
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160525/NEWS/160529813/AR/0/AR-160529813.jpg

Riigikogulase Aivar Sõerdi jaoks oli Kajar Lemberile esitatud altkäemaksu kahtlustus suur üllatus, seni on ta Lemberit pidanud väga edukaks ärimeheks.

„Sellest ajast kui Kajar Lember minu nõunik oli, on üsna palju vett jõudnud merre voolata, aga tõsi, see tuli väga suure üllatusena, sellist asja ei oleks oodanud,“ nentis Sõerd. Kajar Lember töötas aastatel 2005-2007 toonase rahandusministri Aivar Sõerdi nõunikuna.

Sõerd rääkis, et eks ole ka hiljem suheldud, ent viimasel ajal aina vähem, kuna Lember on aktiivne ettevõtja Lõuna-Eestis.

Sõerd peab altkäemaksu kahtlustust kahetsusväärseks juhtumiks. „Sealt küll ei oleks oodanud. Ma detaile muidugi ei tea, aga süüdistused on tõsised ja niisama profülaktikaks 48 tunniks vahi alla ei võeta,“ nentis ta.

Seda, et Lember on jõudnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimeheks ja Tartu aselinnapeaks, Sõerd saavutuseks ei pea. „See ei ole minu arvates üldse mingi saavutus. See, et tal on edukas Vudila, see on suur saavutus," märkis ta. Sõerdi hinnangul on Vudila väga edukas ettevõte, seda enam, et ettevõte tegutseb väikeses kohas, kus napib aktiivseid inimesi.

Ta lisas, et hindab kõrgelt Lemberi ettevõtjavaimu, ent see, et ta on samas altkäemaksu võtnud, on häiriv. „Aus ettevõtluskeskkond ja sellised süüdistused kuidagi kokku ei sobi,“ nentis Sõerd.

Eile peeti kinni Tartu abilinnapea ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige Kajar Lember, keda süüdistatakse korduvas altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse kohaselt ei tegutsenud Lember linna huvides, vaid enda ja altkäemaksu andja nimel, kes on samuti kahtlustatavana kinni peetud.

Lember teatas 12. mail, et paneb ameti maha, sest soovib keskenduda eraärile. Ta kommenteeris Postimehele, et otsustas osaleda Tartu linna ideekonkursil. Postimehe andmeil on kahtlustuse sisu ilmselt seotud just Raadi projektiga, mille pärast Lember ametist lahkus.

Lember on Tartu rahanduse, ettevõtluse ja linnavara valdkonna abilinnapeana töötanud alates 2013. aasta novembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2016, 15:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing