Ed-Erian: sularaha on väärtuslik vara

20. juuni 2016, 22:31
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160620/NEWS/160629963/AR/0/AR-160629963.jpg

Volatiilses finantskeskkonnas on parem omada sularaha kui investeerida kogu oma vaba raha aktsiatesse, võlakirjadesse ning teistesse vahenditesse, soovitab Allianzi majandusnõunik Mohamed El-Erian.

“Ei saa loota sellele, et korrelatsioon oleks peamine riskide maandaja,” hoiatas ta, viidates investeerimisstrateegiale, mille kohaselt investeeritakse väga erinevatesse väärtpaberitesse, mille risk samaaegselt kukkuda on madal.

Sularaha on jätkuvalt väärtuslik vahend, mida omada oma strateegilises varapaigutuses.”

Aktsiaturud on viimasel nädalal olnud väga volatiilsed, seda seoses eelmisel nädalal toimunud Föderaalreservi kohtumise ning sellel nädalal toimuva Suurbritannia referendumiga.

Fondihaldurite hallatava sularaha hulk tõusis hiljuti kõrgeimale tasemele alates 2001. aasta novembrist, selgub Bank of America Merrill Lynch andmetest. Suuri sularaha varusid seostatakse tavaliselt majanduslangusega.

El-Eriani sõnul annab sularaha aga investoritele võimaluse olla paindlik ka kõige keerulisematel aegadel, muuta vajadusel kursssi ning reageerida kiiresti.

Hiljutised trendid fondihalduse strateegiates ei paku tema sõnul aga nii palju paindlikkust. Paljud fondihaldurid võivad soovida oodata, kuni volatiilsus möödub, kuid passivsed investeeringud ei pruugi tagada suurimat kasumit olukorras, kus S&P 500 kukkus eelmisel aastal 0,7% ning on sellel aastal teinud vähem kui 3% kasvu.

“Peab olema taktikalisem. Passiivne ei saa olla taktikaline,” sõnas El-Erian, lisades, et “see on eriti halb õrnadele varaklassidele” nagu näiteks arenevate turgude võlakirjadele.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. June 2016, 22:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing