Silmeti omanik väljus pankrotiprotsessist

Foto: Meeli Küttim
Äripäev • 1. september 2016 kell 11:35

Molycorp koos tütarettevõtetega, kelle seas on ka Sillamäel asuv Molycorp Silmet, kinnitas eile reorganiseerimiskava, mis eile ka jõustus. Sellega väljus Molycorpi korporatsioon pankrotiprotsessist.

Endise Molycorpi lihtaktsiad tühistati ning need ei ole enam börsil kauplemiseks kättesaadavad.

Värskelt reorganiseeritud ettevõte, mis nüüd kannab nime Neo Performance Materials, toodab innovatiivseid haruldaste muldmetallide ja haruldaste metallide materjale, selgub Molycorp Silmeti saadetud pressiteatest. Ettevõtte tegevus on jagatud kolme ärisegmenti: Neo Chemicals and Oxides, Neo Magnequench ja Neo Rare Metals. 

Neo Performance Materialsi peakontor asub Torontos Kanadas, lisaks on kontorid Greenwood Village'is USAs ja Hiinas Pekingis. Ettevõtte müük ja tootmine toimub ühtekokku kümnes riigis: Jaapanis, Hiinas, Tais, Eestis, Singapuris, Saksamaal, Suurbritannias ja Lõuna-Koreas.

Neo Performance Materialsi suurim aktsionär on investeerimisfirma Oaktree Capital Management, mille asepresident Brook Hinchman kinnitas, et ümberkorralduste lõppemisega väljus ettevõte pankrotiprotsessist. „Uuel ettevõttel on ette näidata tugev bilanss ja suurepärane likviidsusprofiil. Koos kogenud juhtkonnaga ei tohiks ettevõttel olla ühtki takistust äriplaani edukaks elluviimiseks ja klientide vajaduste teenimiseks,“ sõnas ta.

Hetkel kuum