Äripäev • 13. detsember 2016 kell 11:37

Elisa ostab Starmani

Elisa  Foto: Raul Mee

Elisa ja Starmani omanikud, Polaris Invest ja Com Holding sõlmisid leppe, mille järgi saab Starmani Eesti äri omanikuks Elisa. Ostuhind on 151 miljonit eurot.

Polaris Invest, mis kuulub Indrek Kuivallikule, ostis täna East Capital Explorerilt ära Starmani osaluse ning on nüüd koos senise kaasaktsionäri Com Holdinguga ettevõtte ainsad omanikud. Tehingu põhjal on ettevõtte väärtus 208 miljonit eurot ning selle toimumiseks andis laenu telekommunikatsiooniettevõte Elisa. 

Elisa eesmärk on saada Starmani Eesti äriüksuse omanikuks, Polaris Investile ja Com Holdingule jäävad Leedu üksused. Lõplikult nõuab tehing veel konkurentsiameti nõusolekut ja mõne tüüptingimuse täitmist. Elisa hinnangul jõuab tehing lõpliku kinnitamiseni järgmise aasta esimeses kvartalis.

Starman jaguneb pooleks

Kuni Eesti ja Leedu üksuste lahutamiseni jätkab Starman grupp tööd uute omanikega ja olemasoleva juhtkonnaga. 

Starman grupi uus nõukogu esimees Henri Treude kommenteeris, et kahe riigi äriüksused lahutatakse 2017. aasta esimeses kvartalis. Seejärel keskenduvad Polaris Invest ja Com Holding Leedu suurima kaabeloperaatorile Cgates. See tähendab, et plaan on omandada Leedus väiksemaid kaabelvõrke ning kopeerida Starmani äriloogika ning tehnoloogilise platvormi kogemust Leedus.

Indrek Kuivallik lisas, et neil on Leedus kompetentne ja motiveeritud meeskond, kes hakkab uut äriplaani ellu viima. „Mul on väga hea meel, et Starmani Eesti äri saab tugeva arengutõuke Põhjala juhtivalt telekomiettevõttelt,” märkis Kuivallik.

Starman on Eestis tasulise TV-teenuse turuliider ning teine interneti püsiühenduse pakkuja, omades vastavalt 35% ja 20% turuosa. Eelmisel aastal oli Starman Eesti käive 37 miljoni eurot ning ärikasum enne kulumit (EBITDA) 18 miljonit eurot. Starman Eestis töötab 320 inimest. Tänavu kolmanda kvartali lõpus oli ettevõttel 122 000 kaabeltelevisiooni ja 88 000 interneti püsiühenduse klienti.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Elisa pakub Eestis mobiilsideteenust erakliendi segmendis. Ettevõttes töötab 610 inimest ning kolmanda kvartali lõpus oli Elisal 662 000 klienti. Elisa on Põhjamaade sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades umbes kaht miljonit klienti. Elisa Eesti ASi käive oli 2015. aastal 95,4 miljonit eurot.

Hetkel kuum