Koolidirektor Riitost: meil pole ikka veel võimlat

Sinimäe kooli 1,2 miljoni eurone spordihoone pidi valmima möödunud aasta oktoobrikuus, aga novembris oli pilt veel selline.  Foto: Põhjarannik
Kristel Härma • 13. jaanuar 2017 kell 8:45

Riito jättis kahjumlikuks osutunud Sinimäe kooli spordihoone ehituse pooleli, nagu ka mitmed teised projektid, mis ettevõtte hinnangul nad rahalistesse raskustesse viisid.

Tänane Äripäev kirjutas, et raskustes Riito Ehitus rõhutab võlausaldajatele läkitatud saneerimiskavas, et firma pankroti korral saaksid allhankijad veel vähem raha kätte. Saneerimiskavas väidab Riito Ehitus, et ettevõttele tegi suurimat rahalist kahju Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) parkla ehituse projekt. Teine kahjumlik projekt oli Sinimäe kooli spordihoone ehitus.

Nii PERH, Sinimäe põhikool kui ka näiteks Tallinna Tehnikagümnaasium ja Õismäe Vene Lütseum seisavad silmitsi Riito pooleli jäänud ehitustöödega.

„Juba õppeaasta alguses oli näha, et võimla ei saa õigeks ajaks valmis,“ ütles Sinimäe Põhikooli direktor Evald Teetlok. Teetloki sõnul tekkisid õppeaastat alustades probleemid õpilaste turvalisuse tagamisega, sest koolimaja ees liikusid pidevalt ehitusmasinad ja müra häiris klassis õppetööd. Riitolt tellitud võimlat ei ole koolil tänase päevani.

Teetlok lisas, et spordihoone ehituse venimisega tekivad probleemid ka õppekava täitmisel, sest kehalise kasvatuse tunnid saavad toimuda ainult väljas või klassis. Keeruline on korraldada ka huviringide tööd. „Loodan, et uue hanke korraldamisega probleem lahendatakse ja uue õppeaasta alguseks on võimla valmis,“ sõnas ta.

Riito lahkus objektiltPõhjarannik kirjutas novembris, et ühispakkujad Riito Ehitus ja Sand Ehitus pidid 1,2 miljonit eurot maksva objekti saama kasutusvalmiks 10. oktoobriks ning tööde lõpptähtaeg oli 31. oktoober. Kuna töövõtjad 20. oktoobril objektilt lahkusid, võttis tellija seda selge märgina, et nad oma lepinguliste kohustuste täitmist jätkata ei soovi, ning ütles neile ehitustööde töövõtulepingu üles.

Riito juhatuse liige Toomas Tromp ütles Põhjarannikule, et Vaivara vallavalitsus püüab avaliku võimu teostajana näidata Sinimäe kooli võimla ehitusega seonduvaid asjaolusid endale oluliselt soodsamas valguses ja nad on sunnitud oma õiguste kaitseks kohtu poole pöörduma.

Loe pikemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum