Äripäev • 1 veebruar 2017

VIDEO: Purjus börsirahvas tantsib muusikata?

Peeter Koppel, Tarmo Tanilas, Mikk Talpsepp, Angelika Tagel.  Foto: Andres Haabu

Äripäeva peadirektoril Igor Rõtovil on seoses aktsiaturgudele investeerimisega tekkinud stress.

On ka põhjust. Vaid loetud päevad tagasi murdis USA börsiindeks Dow Jones läbi 20 000 punkti laest ning aktsiate ja turgude viimasest korrektsioonist on järel vaid ähmane mälestus. SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel, Swedbanki investeeringute juht Tarmo Tanilas, Etalon Varahalduse asutaja Mikk Talpsepp ja Nordea pensionifondide esimees Angelika Tagel andsid nädalavahetusel Investor Toomase konverentsile kogunenud investeerimishuvilistele ülevaate, kuidas praeguses turuolukorras käituda.

Pole veel Äripäeva tellija? Täispika arutluse vaatamiseks tee proovitellimus siit

Mikk Talpsepp tõi välja põhjused, miks ta erinevalt teistest paneelis osalenutest on majanduse tulevikuväljavaadete suhtes üliskeptiline, ning andis ülevaate sel aastal ees seisvatest riskistsenaariumidest. "Ma arvan, et muusika on juba kaks tundi tagasi lõppenud, aga ülejoonud börsirahvas jätkab tantsimist," iseloomustas ta turgudel toimuvat.

Samuti selgus paneelist, mille poolest erineb korrektsioon krahhist ning kumma saabumine on ekspertide arvates tõenäolisem.

Talpsepa hinnangul on oodata Mehhiko ja USA vahelise kaubandussõja puhkemist. „Praegu küll börs magab, kuid see ei jää kauaks nii,“ ennustas ta ärevate aegade saabumist. Millal täpsemalt see juhtuda võiks ning millised on tagajärjed, selgub videost.

Hetkel kuum