Äripäev • 21. veebruar 2017 kell 8:15

Rõtovi soovitus ERRi uuele juhile

Igor Rõtov  Foto: Andras Kralla

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov pakub Eesti Rahvusringhäälingu juhi kandidaatidele välja võimsa eristumisretsepti.

„ERRi uus juht võiks välja pakkuda hoopis midagi sellist: soovin emiteerida 100% ERRi aktsiaid Tallinna börsil ning luua võimsa sõltumatu meediakonglomeraadi,“ sõnab Rõtov. Selle tulemusena tõuseks tema sõnul hüppeliselt ajakirjanduse kvaliteet. Riik teeniks emissiooni tulemusel 30 miljonit eurot ühekordselt ja hoiaks kokku 35 miljonit eurot igal aastal.

„Ühtlasi pääseksime vabas maailmas pretsedenditult piinlikust olukorrast, et riigi vaadatuimat telekananalit finantseerib maksumaksja,“ märgib Rõtov. „Tõeliselt hea ajakirjandus sünnib seal, kus selle sisu loomist kannustab avalik nõudlus, mitte aga ringhäälingu nõukogu liikmete arvamus sellest, mis on rahvale hea.“

Rõtov soovitab Eestil eeskujuks võtta ikka USA, Suurbritannia, Saksamaa või Rootsi, mitte aga Saudi Araabia või Venemaa – nagu see on praegu.

Rahvusringhäälingu juhi konkursile laekus esmaspäeva südaööks kaheksa kandidaadi avaldus. Kandidaadid on Eesti Lihatööstuse juht ja ERRi nõukogu liige Mart Luik, endine Postimehe juhatuse esimees Erik Roose, endine Eesti Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler, Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktor Ain Saarna, Tartu ülikooli ajakirjandusõppejõud Maarja Lõhmus, endine teleajakirjanik ja munitsipaalametnik Juhan Hindov, endine Õhtulehe juhatuse esimees Kristjan Mauer ja olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles (viimane nimi on ametliku kinnituseta). 

Täna sõelub nõukogu välja need kolm kandidaati, kelle hulgast rahvusringhäälingule juhatuse esimees valitakse.

Hetkel kuum