Äripäev • 3. märts 2017 kell 9:00

Maag ostab Tere lähipäevil

Tere suuromanik Oliver Kruuda.  Foto: Scanpix/Postimees

Ärilehe andmeil jõuab lähipäevil lõpule Oliver Kruuda võlgades piimatööstuse müük Maag Grupile.

Ärilehele teadaolevalt jõuab Oliver Kruuda võlgades piimatööstuse müük Maag Grupile lähipäevil lõpule ja Tere emafirma nõuete omandamiseks või refinantseerimiseks lõpule jõudva tehingu summa on väiksem kui 80 miljonit eurot, mida Tere eest enne saneerimist pakuti. Oliver Kruudat väljaandel tabada ei õnnestunud, Maagi omanik Roland Lepp kommentaare ei jaganud. Loe pikemalt Ärilehest.

Äripäev kirjutas detsembri alguses, et Maag soovib osta Tere ning Lepp kommenteeris toona, et läbirääkimistega ollakse päris kaugel ning tehingu jõustumisel klaaritakse Tere võlad aastaga. "Muidugi oleme (naerab - toim)," kommenteeris Lepp toona Tere hinna üle. "Eks te ise saate aru, mida see küsimus tähendab. Esiteks on konfidentsiaalsus ja teine on see, et kuna täna tehingut ei ole, on teisi huvilisi ka. Ma ei saa sellest rääkida."

Tere suurimate võlausaldaja pankade esindaja vandeadvokaat Janus Mody selgitas siis, et Maagi ja Tere tehing on talle arusaamatu. "Meile ei ole küll vähemalt minu teada ühtegi sellist pakkumist tulnud, kus ma näeks, et pankadele makstakse kõik võlad aasta või mis iganes perioodi jooksul ära," kommenteeris ta toona.

Tere raskused tekkisid 2008. aastal, kui kontserni ühinemise finantseerimiseks võeti Nordea ja DNB pangast sündikaatlaenust, mille maksegraafikuid pangad ei olnud ettevõtte majandusnäitajate halvenedes muutma. Ettevõtte võlakoorem ulatub 48,3 mln euroni, millest laenuvõlg moodustab ligi 36 mln eurot.

Mitu vangerdust Tere osalusega

Tere emafirma Elveda pankrotistus tänavu oktoobris ja ettevõtte osad asusid sel ajal Äriregistri andmetel Nordea panga esindajakontol, kus nad olid olnud mullu 1. aprillist tänavu 24. novembrini.

24. novembrist kuni 26. novembrini oli aga Elveda osade omanik Oliver Kruudale kuuluv Town Center OÜ. 26. novembril tõsteti Elveda osad uuesti ümber, osade hoidjaks sai SEB Läti esindajakonto. 16. detsembril aga liikusid Priidu Pärna notaribüroo nimele.

Hetkel kuum