Soome hulgimüüjat ei üllatanud käibelangus Eestis

Toidukaubad  Foto: Raul Mee

Soome hulgimüüja Leipurin Estonia ASi müügitulu ja kasum langesid. Ettevõttele ei tulnud see üllatusena ning ka 2017. aasta prognoos on konservatiivne..

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et toidukaupade, jookide ja tubakatoodete hulgimüügiga tegeleva Leipurin Estonia ASi müügitulu vähenes 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 6,8 protsenti 7,52 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 102 102 euro võrra 425 478 euroni (-19,4 protsenti).

Eelmisel aastal töötas ettevõttes keskmiselt 7 inimest, keda on võrreldes 2015. aastaga ühe võrra enam. Käive töötaja kohta langes 20 protsenti 1,07 miljoni euroni. Keskmine brutotasu vähenes 7,3 protsenti 2108 euroni kuus.

Ettevõte keskendub pagari- ja kondiitritööstustele kompleksteenuse osutamisele – tooraine, tehnoloogia, väiketarvikute, seadmete ja tootmisliinide turustamisele. Firma kõrvaltegevusalaks on veinide maaletoomine ja müük.

„Olime eelarves arvestanud käibe langusega,“ kirjutas ettevõte tegevusaruandes. „Müügitulu vähenemise peamiseks põhjuseks oli üldises langustrendis pagari- ja kondiitritoodete turg.“ 2017. aasta eelarve koostamisel oli ettevõte „konservatiivselt realistlik“.

Leipurin Estonia AS kuulub Soome äriühingule Leipurien Tukku Oy, mis kuulub omakorda Soome kontserni Aspo OYj. Aspo Oyj on Soomes börsiettevõte.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum