Äripäev • 2. mai 2017 kell 6:29

Korteriühistud kavatsevad riigi kohtusse anda

Riik on Kohtla-Järve korteriühistute ees suur võlglane.  Foto: Veiko Tõkman

Kohtla-Järve ja Kiviõli korteriühistud, kus asuvad riigile loovutatud korterid, ei ole riigilt saanud makseid kahe kuu arvete eest. Kui niisamuti läheb aprillikuu arvetega, siis kavatsevad ühistud need võlad kohtu kaudu välja nõuda, kirjutab täna Põhjarannik.

Omanikke, kes oma korteri - sageli koos suurte võlgadega - riigile loovutavad, on üha rohkem ning mõningatel juhtudel ulatuvad võlasummad üle 1000 euro. Põhjarannik kirjutab, et viimase kuu jooksul on Kohtla-Järvel riigile üle antud kümmekond korterit, veebruaris loovutas Kohtla-Järve linn riigile aga 31 tühjalt seisnud munitsipaalkorterit.

Kui arved on õigel ajal maksmata, lisanduvad seaduse ja korteriühistu põhikirja kohaselt neile viivised. Ent rahandusministeerium andis ühistutele saadetud kirjades teada, et neid ta maksma ei hakka.

"Kui riik ka järgmisel kuul - ja see on juba kolmas kuu - arveid ära ei maksa, siis kavatsevad ühistud need võlad kohtu kaudu välja nõuda," rääkis korteriühistute juhtide liidu juhatuse liige Jelena Mutonen.

Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko oletas, et suve jooksul saab probleem lahendatud ning küttehooaja alguseks on kõik arved makstud. "Kujutage ette, milline skandaal muidu puhkeda võib, kui riigi maksmata jäetud arvete tõttu majad kütteta jäävad."

Põhjarannikul ei õnnestunud rahandusministeeriumilt eelmise nädala jooksul kommentaari saada, vaatamata saadetud kirjadele ja telefonikõnedele.

Hetkel kuum