Äripäev • 23. mai 2017 kell 6:27

Bigbanki juht lahkub ametist

Kaido Saar.  Foto: Terje Lepp

Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar lahkub alates 1. septembrist ametist.

„6. mail sai mul Bigbankis töötatud 15 aastat,” märkis Saar. „Ma olen näinud kiiret kasvu majandusbuumi ajal, väga keerulist perioodi majanduskriisi ajal, ma olen näinud, kuidas Bigbank kasvas väiksest laenukontorist rahvusvaheliseks pangaks, mis tegutseb 9 riigis. Minu viimaste aastate tõeliseks väljakutseks oli muuta panga ärimudelit, millega muutusime soodsaima intressimääraga tarbimislaenudele keskendunud spetsiaalpangaks.”

„Pärast pikka põnevat karjääri Bigbankis otsustasin, et on aeg liikuda edasi,“ sõnas Saar. „Tunnen, et tahan murda välja oma mugavustsoonist ning minna ja areneda edasi.”

Bigbanki nõukogu esimees Parvel Pruunsild ütles, et Kaido Saare otsus juhatuse esimehe kohalt lahkuda on emotsionaalselt raske, kuid samas ka arusaadav. „Otse ülikoolipingist meiega liitununa läbis Kaido kõik karjääriastmed. Juhatuse esimehena tõestas ta ennast pühendunud juhina, kes suudab rahvusvahelises organisatsioonis väga keerulised muudatused ellu viia. Bigbanki eesmärk on valida pangale uus juht, kes jätkaks  kasvu kursil, suudaks töötajaid innustada ja saavutaks koos meeskonnaga lähiaastateks kokku lepitud strateegilised eesmärgid.”

Bigbank ASon Eesti kapitalil põhinev tarbimislaenudele keskendunud spetsiaalpank, millel on filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Hetkel kuum