Äripäev • 12 juuni 2017

Tallinna õhuvärav paisub rekordsammul

Tallinna Lennujaam.  Foto: Raul Mee

Mais läbis Tallinna Lennujaama aasta varasemaga võrreldes 16% enam reisijaid ning liigutakse rekordigraafikus.

„Möödunud aasta lõpetasime kõigi aegade parima tulemusega, teenindasime 2,2 miljonit reisijat. Tänavu liigume juba uue rekordi graafikus ning loodame aasta lõpuks teenindada 2,5 miljonit reisijat,“ ütles Tallinna Lennujaama turundusdirektor Eero Pärgmäe pressiteate vahendusel.

Maikuus teenindas Tallinna Lennujaam rekordilised 233 000 reisijat ja möödunud reedel läbis Tallinna Lennujaama ka miljones reisija käesoleval aastal.

Kasvu põhjuseks on lennuvõimaluste avardumine otselendude võrgustikku lisandunud uute lennufirmade ja sihtkohtade kaudu. Maikuus avati lennuliinid Peterburi, Hamburgi, Odessasse, Rijekasse, Ateenasse ja Thessalonikisse. Uue lennufirmana lisandus maikuus Venemaa operaator Rusline. Olemasolevatel liinidel on lennugraafikud tihenenud Stockholmi, Varssavi, Londoni ja Vilniuse otseliinidel. Kokku toimusid maikuus otselennud 34 sihtkohta.

Suurimaks lennufirmaks Tallinna Lennujaamas on jätkuvalt LOT-Nordica, kelle turuosa ulatus maikuus 22 protsendini. Jõudsalt taastunud tšarterlendudel oli populaarseimaks sihtkohaks Antalya Türgis, järgnesid Kreeka ja Bulgaaria päikesereisid.

Hetkel kuum