Nortal kaasas laienemiseks 15 miljonit eurot

Nortali tegevjuht Priit Alamäe  Foto: Andres Haabu
Kauro Tafitšuk • 20. juuni 2017 kell 21:01

Nortal korraldas hiljuti võlakirjaemissiooni, kust saadud 15 miljonit eurot plaanib ettevõte kulutada tegevjuhi Priit Alamäe sõnul orgaanilisele kasvule.

Äripäevale antud intervjuus ütles Alamäe, et võlakirju ostsid respekteeritud fondid, investeerimisfondid, pangad ja rikkad eraisikud ehk klassikalised investorid, kes paigutavad raha kapitaliturgudele. Eestist kõige tuntum on tema sõnul Swedbanki pensionifondid.

Miks otsustasite just võlakirjade kasuks?

Tahtsime oma kogukapitali lihtsustada. Kuna tegemist ei ole väga suure summaga, siis tahtsime minna võlakirjaturule, et hakata ehitama usaldust kapitaliturgudel institutsionaalsete investorite seas. Tahame näidata investoritele, et suudame täita oma lubadusi, et meie prognoose saab usaldada.

Nortal kaasas võlakirjade emiteerimisega laienemiseks 15 miljonit eurot.

Võlakirjaemissiooni märkisid täis tunnustatud institutsionaalsed investorid.

Ettevõte kasutab kaasatud kapitali oma kasvu finantseerimiseks ning olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks.

Võlakirjad on nimiväärtusega 100 000 eurot, 5aastase tähtaja ja 5protsendilise intressimääraga, mida makstakse välja poole aasta tagant.

Mis on laienemise eesmärk?

Tegu on peamiselt orgaanilise laienemisega. Viimased kaks aastat oleme ajanud uut strateegiat, kus tahame selliseid projekte, mis on suure mõjuga ja keerukad, omavad suurt väärtust ja on huvitavad. Sellised projektid on ka inimressursi kõige parem kasutus.

Missugustel turgudele on plaan laieneda?

On kolm koduregiooni: Eesti, Soome ja Rootsi. Kaks põhjamaad, milleni veel liikuda, on Taani ja Norra, samuti Põhja-Ameerika turule, kus praegu tegutseb üksnes paarkümmend inimest ja kuhu jagub tööd mitmeks aastaks. Suured projektid on algamas Pärsia lahe ääres, valitsussektoris.

Teie kasum kasvas eelmisel aastal kolmandiku võrra. Kuidas sellise tulemuse saavutasite?

Kasumi kasv tuleb Nortali uue strateegiaga, tööjõu kasvuga ja parema tööefektiivsuse saavutamisega.

Mis on eesmärgid käibes-kasumis sel aastal?

Oleme lubanud oma aktsionäridele ja investoritele, et kindlasti kasvame sel aastal käibes ja kasumis. Esimene poolaasta on näidanud positiivset trendi võrreldes eelmise aastaga, mis oli Nortali jaoks rekordaasta.

Hetkel kuum