Äripäev • 28. juuli 2017 kell 6:52

Elering teenis suure kahjumi

Eleringi juht Taavi Veskimägi   Foto: Urmas Kamdron

Eleringi tulud olid selle aasta teise kvartalis 24,5 miljonit eurot, ärikasum 1,1 miljonit eurot ja puhaskahjum 6,6 miljonit eurot.

„Kahjum põhjuseks on eelkõige dividendidelt tasutud 5,0 miljoni eurone tulumaks, aga ka elektri- ja gaasi ülekandeteenuse sesoonne iseloom. Teises ja kolmandas kvartalis on Eleringi tulud ja kasumlikkus madalam, kuna elektrit ja gaasi liigub meie ülekandevõrkudes siis vähem kui talvisel ajal,“ selgitas Eleringi juhtimisarvestuse talituse juhataja Sirli Söömer.

Eleringi teise kvartali äritulud suurenesid võrreldes 2016. aasta teise kvartaliga 0,6 miljoni euro võrra. Suurenemine toimus nii elektri kui ka gaasi ülekannetes. Ärikulud kasvasid samas 0,4 miljoni euro võrra. Finantskulud vähenesid 0,2 miljoni euro võrra ning dividendide tulumaksu tasuti riigieelarvesse 2,8 miljonit eurot vähem kui möödunud aastal.

Rahavoona äritegevusest laekus teises kvartalis Eleringile 12,2 miljonit eurot. Põhivarasse investeeriti 5,9 miljonit eurot ning riikidevahelistest ülekandevõimsuse oksjonitest laekus 2,6 miljonit eurot. Neto  rahavoog investeerimisest oli kokku miinus 3,1 miljonit eurot. Finantseerimisega seotud rahavoog oli miinus 21,2 miljonit eurot, sisaldades 20 miljoni ulatuses makstud dividende ning 1,2 miljoni ulatuses amortiseeruva laenu tagasimakseid.

Eleringi varade maht oli kvartali lõpu seisuga kokku 900,3 miljonit eurot ning omakapital 338,4 miljonit eurot.

Hetkel kuum