Äripäev • 7. august 2017 kell 6:29

Savisaar: olen kohtu all selle eest, et hakkasin vastu

Savisaare valimisplakat  Foto: Andres Haabu

Homme jätkuva kohtuprotsessi valguses kirjutas kohtualune Edgar Savisaar oma Facebooki-lehel, et talle esitatud süüdistused on otsitud ja alusetud. Ta väidab, et süüdistuste taga on kättemaks.

„Mõelge ise. 1980ndate aastate noor eliit oli oma elu ette valmistanud karjääri tegemiseks NSV Liidu ja ENSV ametimeeste ridades, tulevik paistis helge ja paljutõotav, panused olid tehtud. Paraku ei tulnud sellest aga midagi välja, sest ühiskonnakorraldus muutus ja selles on suur süü ka minul. Rikkusin kõik ilusa ära,” kirjutab Savisaar.

Ta nendib, et tema vastu käiakse välja nn Venemaad kaart. „Ehitasin Tallinnasse Vene õigeusu kiriku. Ostsin ameeriklastelt tagasi raudtee, mida nüüd püütakse osade kaupa uuesti maha müüa. Kirjutasin alla sõpruslepingule Moskva ja Peterburiga,“ loetles Savisaar ja jätkas: „Muidugi mulle neid asju andeks ei anta. Ja nii ei jäägi mul muud üle kui minna kohtu alla. Kui me muidu kuidagi Eesti Nokiat leitud ei saa, siis minu kohtuasi oleks kriminaalfantaasia aspektist sellele hea kandidaat kindlasti. Mind ei antud kohtu alla mitte sellepärast, mida ma olen teinud, vaid sellepärast, et ma hakkasin vastu ja kuidas ma vastu hakkasin.”

Hetkel kuum