Kristel Härma • 25. august 2017 kell 10:00

Idufirma sai tehnoloogiaettevõtjatelt veerand miljonit

Fraasi "verifikatsiooni šeriff" järgi nime saanud ettevõtte Veriff juht Kaarel Kotkas leiab, et idufirma on edukas siis, kui see lahendab mingi probleemi kümme korda paremini, kui seda varem tehti.  Foto: Andres Haabu / Äripäev

Inbank müüs osa enda osalusest isikutuvastusteenust pakkuvas Veriffis, omanikeringi lisandusid uued nimed, kes tegid lisaks suure investeeringu.

Inbank müüs 30 protsenti Veriffist ettevõtetele Wiser Financial Advisors, Hillstead Capital ja Kaidi Ruusalepa osalusega firmale Kei Aar. Investorid paigutasid idufirmasse 250 000 eurot lisakapitali. Muudeti ka osaluste struktuuri, optsioonide realiseerumisel kuuluks asutajale Kaarel Kotkasele ja meeskonnale enamusosalus.

Kotkas ütles pressiteate vahendusel, et suurimaks komplimendiks on see, et idufirma omanikeringiga liitusid suurte kogemustega finants- ja tehnoloogiavaldkonna eksperdid. „See näitab, et oleme õigel teel ning loob parema pinna rahvusvahelisel turul agressiivsemaks kasvuks. Juba lähiajal alustame koostööd suurkliendiga väljastpoolt Eestit,” rääkis ta.

Inbanki asutaja Priit Põldoja ütles, et tegelikult oli algusest peale plaan, et pank ei jää Veriffis enamusosanikuks. Teenust tahetakse pakkuda mitmele pangale ja ettevõte vajab kasvamiseks pidevalt kapitali. Põldoja hinnangul võiks uus omanikering lihtsustada mõne rahvusvahelise fondi kaasamist. „Selgelt üks domineeriv pank omanikeringis ei olnud selline kapitalistruktuur, mis sellist rahakaasamist oleks lihtsaks teinud.“

Ta lisas, et Veriffi teenusega on Inbank rahul, kuid on ka olnud väljakutseid. Online-identifitseerimist puudutav seadusandlus ei ole piisavalt kiiresti edasi arenenud. „Minu teada on riik juba üle aasta sellega tegelenud, aga ikkagi ei ole jõutud veel loogilise seaduseni, mis lihtsustaks online-identifitseerimist või üldse identifitseerimist.“

Põldoja märkis, et teine probleem on see, et teenuse ja klientide ühendamise aeg on veninud pikaks ning ta oleks oodanud, et teenuse kasutamiseni on jõudnud rohkem kliente.

Tehingu järgselt kuuluvad Veriffi omanikeringi Mobi Solutions, Inbank Technologies, Kei Aar, Hillstead Capital, Wiser Financial Advisors ja Veriffi asutaja Kaarel Kotkas.

Wiser Financial Advisorsi juhatuse liige Gerri Kodres näeb Veriffis tugevat rahvusvahelist potentsiaali. “Nõudlus turvaliste ja mugavate digitaalsete autentimisteenuste järele on maailmaturul tõusnud. Samaaegselt on ootused kvaliteedile kõrged," ütles ta. Ettevõtte Wiser Financial Advisors kaudu Veriffi investoriteringi astunud Gerri Kodres ja Riivo Anton on Eesti Äriinglite Võrgustiku EstBAN äriinglid, kes on investeerinud mitmetesse tehnoloogiaettevõtetesse nagu Vitalfields, Monese ja LeapIN. 

Hillstead Capital kaudu omanike ringi astunud Tuomas Kurki on pikaaegne tehnoloogiaettevõtja ning tänavu kevadel Elisale ja Livonia Partnersile müüdud Santa Monica Networks’i endine suuraktsionär. Ettevõtte Kei Aar kaudu lisandub Veriffi investorite hulka endine Nasdaq Eesti juht, Funderbeami asutaja ning tegevjuht Kaidi Ruusalepp ja üks Playtech’i asutajaid Rain Kivisik.

Veriff asutati 2015. aastal. Ettevõte pakub digitaalset autentimisteenust, mis võimaldab inimest tuvastada isikut tõendava dokumendi ja veebikaamera abil ning võimaldab vähendada finantskuritegusid virtuaalsetes keskkondades. Veriffi tuntuimateks klientideks on Inbank, Uber ja LHV pank.

Hetkel kuum