Viipemakse tegijatel suurem limiit

Tõuseb summa, mida saab viipemaksel kasutada.  Foto: PantherMedia/Scanpix
Marge Väikenurm • 18. september 2017 kell 7:26

Eestis kontaktivabu pangakaarte väljastavad pangad tõstavad viipemakse limiidi ühe ostu kohta seniselt kümnelt eurolt 25 euroni.

Ostu eest saab viipemaksega tasuda pangakaarti makseterminali panemata ja PIN-koodi sisestamata alates oktoobrist, märkis pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk.

Viipekaardid moodustavad Eestis 15 protsenti kõikidest pangakaartidest. Pangad prognoosivad, et 2017. aasta lõpuks on kõikidest makseterminalidest viipemakse võimekusega umbes 80%. Aastaks 2020 peavad viipemakseid võimaldama kõik terminalid.

Enamus väikemaksed

Pangaliidu andmetel jääb 75 protsenti Eesti poodides tehtavatest maksetest alla 25 euro limiidi.

Meelis Nurk rääkis, et esialgu Eestis kehtestatud kümne euro limiit tõestas, et nii tarbijad kui ka kaupmehed on uuest makseviisist huvitatud ning see on ka turvaline, kuna viipemakset saavad teostada vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga.

Kontaktivaba tehnoloogia muudab pankade kinnitusel väikeostud mugavamaks ja hoiab kokku maksmisele kuluvat aega. “Viipemakse tehakse sama ostu eest ühekordselt ja ainult siis, kui kaart on asetatud makseterminalist vähemalt kahe sentimeetri kaugusele. Terminal ei võta sama summat kaardilt maha kaks korda järjest,” lausus Nurk.

Hetkel kuum