Märt Belkin • 12. oktoober 2017
Jaga lugu:

Rõivas: ei suudelnud

Rõivase umbusaldamine riigikogus 9. novembril 2016.  Foto: Andres Haabu

Malaisias äridelegatsiooni visiidi juures peetud peo tõttu ahistamisskandaali sattunud ekspeaminister Taavi Rõivase sõnul pole tema saatuslikul peol suudelnud, käperdanud ega kleidisaba kergitanud. Riigikogu liikmeks jääb ta edasi, ent asespiikri kohast on valmis loobuma.

„See osa, mis kirjeldab külmkappide vahele lükkamist ja käperdamist, on väga teistsugune, kui see, mis minu meelest toimus,“ rääkis Rõivas Postimehe otsestuudios, esitades enda versiooni tänases Eesti Päevalehes kirjeldatud ahistamisjuhtumist.

Leht ei nimetanud ahistajana otsesõnu ekspeaministri ja praeguse riigikogu aseesimehe nime, ent kirjeldas pidu, mis peeti septembri lõpus maha Malaisias. Baari oli läinud osa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ametliku äridelegatsiooni liikmeid. Peagi aga võttis pidu ebameeldiva pöörde.

"Meeleolu mõistmiseks sobib ilmselt süütuilmelise loo kirjeldus. Üks delegatsiooni liige kallas naisvestluskaaslase joogiga üle ja kommenteeris seda ühemõttelise lausejupiga: "Ma tahtsin sind märjaks teha."," kirjeldas väljaanne. Mitu naist koges ka soovimatuid lähenemiskatseid.

Muuhulgas kirjeldas leht juhtumit, kus üks peol osalenu kutsus ühe naisterahva tantsima. Peagi tiris ta väljaande kirjelduse järgi aga naise tantsupõrandalt eemale baari ja tantsupõranda nurga taha ning surus ta kahe külmiku vahele ja hakkas naist jõuliselt suudlema.

„Ta oli juba suudeldes väga agressiivne, juba see oli ebameeldiv, aga see läks edasi. Edasine läks täiesti kontrolli alt välja: ta kiskus mu kleiti üles ja käperdas mind,“ rääkis lehele kannatanu, keda väljaanne nimetas Katriniks.

Elu valusaim õppetund

Postimehe otsestuudios antud intervjuus ütles Rõivas, et sündmusi on kirjeldatud väga värvikalt ja ka detailidega, mis pole tema sõnul tõesed. Samas märkis riigikogu aseesimees, et see pole oluline, kuna kui kellegi jaoks oli tuimunu üle piiri, tuleb võtta vastutus ja paluda vabandust.

„Eile, kui ma selle inimesega vestlesin, et aru saada, mis juhtus, et ta avalikult sellise süüdistuse üle viskas, selgus, et meie versioonid erinevad üsna suurel määral. Leppisime kokku, et detailide üle ei hakka avalikult vaidlema,“ rääkis endine Reformierakonna esimees ja kunagine peaminister.

Samas ütles ta, et peol polnudki võimalik kuskile teistest eemale minna ning kedagi ta vägisi kuskile vedanud pole. Rõivas rõhutas ka, et on valmis aktsepteerima, et tema seltskonnas tunti end ebamugavalt, ning selle eest vabandust paluma, ent detailid seelikusaba kergitamisest, suudlemisest ja käperdamisest on liialdatud.

„Mul ei oleks probleemi tunnistada, kui ma oleks kedagi suudelnud. Eeskätt oleks mul häbi oma abikaasa ees, aga häbi on mul niikuinii nii naise kui laste ees,“ rääkis Rõivas. Tema sõnul rääkis ta enda abikaasale Luisale juhtunust kohe, kui Päevalehe ajakirjanik temaga detailide täpsustamiseks ühendust võttis. Ekspeaministri sõnul oli Luisa vihane ning sai haiget, ent käitus mõistvalt.

Rõivas rääkis, et see on ta elu kõige valusam õppetund. Ta lisas veel, et on valmis võtma poliitilise vastutuse ning riigikogu aseesimehe kohast loobuma. Ekspeaminister ütles, et ei taha, et ta pere või erakond oleks surve all, ent ei jätnud märkimata sedagi, et juhtumi avalikuks tuleks vahetult enne valimisi on kasulik poliitilistele konkurentidele.

Vaata Postimehest tervet otsestuudios tehtud intervjuud Rõivasega ning loe selle kokkuvõtet.

Loe Eesti Päevalehest pidu ja ahistamist kirjeldavat lugu.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum