Mait Kraun • 20. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Põllumajandustehnika müüja sattus kahjumisse

Jatiina põllumajandustehnika müügikeskus  

Põllumajandustehnika müüja Jatiina kasvatas käivet, aga piimahindade langus ning sektori üldine nõrkus viis ettevõtte kahjumisse.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et põllumajandustehnika müügi ja hooldusega tegeleva Jatiina OÜ müügitulu kasvas 8 protsenti, 6,95 miljoni euroni. Ärikahjum ulatus 15 725 euroni, veel 2015. aastal teeniti 188 009 eurot kasumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt 16 inimest, see näitaja kasvas ühe võrra. Käive töötaja kohta suurenes protsendi võrra, 434 496 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 14 protsenti, 1868 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„2016. aastal oli põllumajandusmasinate koguturg keskpärane, võrreldes viie viimase aasta taset. Traktorite turg oli 2014. aastaga võrreldes samal tasemel, 2015. aastaga võrreldes oli kasv 10 protsenti,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „Haakeseadmete turg püsis stabiilsena.“

Jatiina juhtkond kirjutas, et 2015. aastal langesid piimahinnad väga madalale ja see ei lubanud tootjatel investeeringuid teha. „Suudeti ainult möödapääsmatuid hädainvesteeringuid teha,“ kirjutati aruandes. „Teravilja kokkuostuhinnad olid tagasihoidlikud.“

Ettevõtte omanikud on Fime OÜ (50 protsenti) ja ettevõtte Virande OÜ kaudu Veikko Vahar (50 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt