Harry Tuul • 26. oktoober 2017 kell 8:10

Nordea koondab 6000 töökohta

Nordea juht Casper von Koskull  Foto: EPA

Raskustes Põhjamaade suurim pank Nordea peab koondama vähemalt 6000 töökohta, et säilitada konkurentsivõime, kirjutas Bloomberg. Neist 2000 on konsultandid.

Panga juht Casper von Koskull teatas neljapäeval, et peab muutustele kulutama IV kvartalis 150 miljonit eurot, et koondamistega hakkama saada. Nordea aktsia avanes Stockholmis 4,6 protsendise langusega, mis oli Bloombergi Euroopa finantsettevõtete indeksis kõige kehvem tulemus.

Intervjuus Bloombergi televisioonile rääkis von Koskull, et koondamine peegeldab evolutsiooni panganduses, sest pangad toetuvad aina rohkem digitaalsetele teenustele. Koondamised puudutavad panga kõiki turge.

Eelmisel kuul teatas Nordea, et viib oma peakorteri Stockholmist Helsingisse ja tõi põhjuseks Rootsi ülereguleeritud pangandusturu. Otsus tähendab, et Põhjala ainukese globaalselt ja süsteemselt oluline laenuandja järelvalvajaks saab Euroopa Keskpank.

Eestis tegutseb Nordea alates 1. oktoobrist Luminori panga nime all. Uus pank loodi DNB ja Nordea Balti üksuste liitmisel.

Hetkel kuum