Äripäev • 13. november 2017 kell 5:52

Eesti poliitikutel käivad eksootilised promotuurid

Toona IRLi liige olnud Eerik-Niiles Kross tuuritas 2014. aasta europarlamendi valmiste ajal endale reklaamikampaaniat tehes Tallinna linna peal.  Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Eesti poliitikud promovad eksootilistes riikides Eesti kandidatuuri ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks saamiseks. Juulis alanud kampaania tarbeks eraldas valitsus miljon eurot, millest sel aastal on kampaania tarbeks kasutada 500 000 eurot.

Ülejäänud pool miljonit jääb kasutada 2018. aastal ning praegu on eelarvest kulutatud ligi 70 protsenti, kirjutas Eesti Päevaleht.

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross (RE) viibib juba kolmandat nädalat Aafrikas, kus osaleb kampaania raames kohtumistel Botswanas, Sambias, Lesothos ja Lõuna-Aafrika Vabariigis. 5. novembril lendas parlamendisaadik Mart Nutt (IRL) Kagu-Aasiasse ja peab kohtumisi Laoses, Bangladeshis, Myanmaris ja Bhutanis. Riigikogu liiget Hannes Hansot (SDE) ootab ees visiit USA-sse, kus ta kohtub Washingtonis resideerivate Ladina-Ameerika ja Kariibi mere piirkonna riikide esindajatega.

Lisaks veel keskkonnaminister Siim Kiisleri (IRL) osalemine ÜRO kliimakonverentsil Bonnis, mis annab võimaluse kohtumisteks, peaministri osalemine Euroopa Liidu – Aafrika tippkohtumisel Abidjanis ning presidendi visiit Etioopiasse ja Rwandasse. Kavas on ka külastada Kariibi mere piirkonna, Aafrika, Vaikse ookeani ning ka Aasia riike.

Presidendi nõukoja liikmetest on Marianne Mikko (SDE) külastanud Singapuri, Linnar Viik Roheneemesaari ja Mauritiust. Mitte-resideeriv suursaadik Mart Tarmak (SDE) külastas Brasiiliat, Tšiilit ja Peruud ning kohtus Brasiilias kampaania teemadel portugalikeelsete riikide esindajatega, loetles Eesti Päevaleht.

Uued ajutised liikmed ÜRO julgeolekunõukokku hääletavad kõik ÜRO 193 riiki 2019. aasta suvel.

Hetkel kuum