Äripäev • 27. november 2017 kell 12:02

Prokurör tahab saata Rein Kilgi vangi

Protsess Harju maakohtus Rein Kilgi ja veel kolme süüdistatava üle.  Foto: Andres Haabu

Prokurör taotles täna Harju maakohtus ettevõtja Rein Kilgile ASi Pere maksejõuetuse põhjustamise eest aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest tal tuleb vanglas kohe ära kanda üks kuu.

Karistuse ülejäänud osa ehk aasta ja viis kuud tuleb Kilgile mõista prokuröri hinnangul kaheaastase katseajaga. Ühtlasi leidis prokurör, et lisakaristusena tuleb Kilgile kohaldada kolmeks aastaks keeldu töötada äriühingu juhina.

Jaanuaris kohtu ette astunud Kilk ütles, et ei tunnista end süüdi. Koos Kilgiga on kohtu ees süüdistatuna Pere maksujõuetuse põhjustamises Karl Liivapuu, Kaie Raig ja Neeme Raig ning süüdistatuna sellele kaasaaitamises Kristjan Oolo. Oma süüd eitasid ka nemad.

Prokurör taotles Neeme Raigile rahalist karistust 5106 eurot, Kaie Raigile 1800 eurot ja Oolole 4479 eurot.

Kohtuvaidlus jätkub täna pärastlõunal.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt sõlmis AS Pere juhatuse liige 2012. aastal nõukogu otsuse alusel varatu tütarettevõttega kinkelise iseloomuga kinnistute ja kaubamärkide müügilepingu alla vara turuhinna ning ostuhinna laekumist tagamata. Kogu majandustegevuseks vajaliku vara võõrandamisega, millest aktsiaseltsile raha ei laekunud, põhjustati aktsiaseltsi maksejõuetus, mistõttu 2012. aasta oktoobris kuulutas kohus välja aktsiaseltsi pankroti, märkis süüdistus.

Hetkel kuum