Äripäev • 12. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

KredEx Krediidikindlustus hüvitas miljoni eest kahjusid

KredEx  Foto: Erik Prozes

Möödunud aastal hüvitas KredEx Krediidikindlustus Eesti ettevõtetele äripartnerite makseraskuste tõttu 920 000 eurot.

Ettevõtete kindlustatud käive kasvas 8 protsendi võrra, üle 550 miljoni euroni, teatas riigile kuuluv kindlustusselts. “Kui 2016. aastal moodustas ettevõtete kindlustatud käibe maht meie portfellis 510 miljonit eurot, siis eelmisel aastal kasvas see 45 miljoni euro võrra. Sellest 65% moodustas ettevõtete käive eksporditurgudel,” ettevõtte juht Erki Aamer pressiteates.

Suurimad kahjud hüvitati Eesti eksportijatele seoses tehingutega Valgevenes, Horvaatias ja Itaalias. “Näiteks 240 000 euro väärtuses kahju hüvitasime Eesti ettevõttele, kelle koostööpartnerit Valgevenes tabas käibevahendite nappus. 114 000 euro suuruse kahju korvasime aga Eesti ettevõttele, kes tegeleb kaupade müügiga Horvaatiasse, toidukaupade tootmise ning jae- ja hulgimüügiga tegeleva ettevõtete grupi suurettevõttele, kus on ühtekokku enam kui 60 000 töötajat,” ütles Aamer.

Pea pool ehk 420 000 eurot kaeti Eesti ettevõtete vahelistest tehingutest tekkinud kahjusid.

Lisaks kindlustusteenustele pakub selts koos KredExiga eksportivatele ettevõtetele ekspordilaenu, kus ostja saab võtta kapitalimahukate kaupade või teenuste ostuks laenu. Seda võimalust kasutasid möödunud aastal ekspordipartnerid enam kui 2,3 miljoni euro väärtuses tehingute finantseerimiseks näiteks Ungaris, Valgevenes ja Kasahstanis.

Selts kindlustas möödunud aastal tehinguid 61 riigis enam kui 4200 ostja vastu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt