Äripäev • 28. august 2018 kell 7:58

Eesti töötaja mediaanteenistus on 1014 eurot

Foto: Reuters/Scanpix

Tänavuse teise kvartali mediaanväljamakse 1014 eurot, teatas maksu- ja tolliamet. Võrreldes eelmise aasta II kvartaliga suurenes mediaan 57 euro võrra ehk 957 eurolt 1014 euroni.

Töötajatele tehtud väljamaksete summa oli 2 009 748 082 eurot ja väljamakse tehti 567 786 inimesele, lisas MTA.

Maakondade võrdluses oli teises kvartalis kõige kõrgem mediaanväljamakse Harju maakonnas ning kõige madalam Ida-Virumaal, vastavalt 1127 eurot ja 830 eurot.

Mediaanväljamakse tähistab summat, millest suuremaid ja madalamaid väljamakseid oli võrdselt. MTA väljamaksete statistika sisaldab palka ja muid tulumaksuga maksustatavaid tulusid, kuid mille hulka ei kuulu koondamishüvitised.

Kuidas erinevad mediaanpalk ja statistikaameti arvutatud keskmine palk?

Tasuliigid.SA avaldab keskmist palka, mis sisaldab aja- ja tükitöö tasu, puhkusetasu, mitterahalist tasu, ebaregulaarseid preemiaid ja lisatasusid. MTA ei avalda keskmist palka, vaid isiku kohta tehtud väljamakseid, mis on seotud töösuhtega.

Ajanihe.SA andmed on tekkepõhised, MTA omad kassapõhised. Näiteks augustis teenitud palk läheb SA arvestuse kohaselt augusti arvestusse, MTA arvestuses septembrisse, mil see välja makstakse.

Töötajate arv.Osalise ja täistööajaga töötajate palga võrdlemiseks taandab SA töötajate arvu täistööajale. MTA võtab arvesse kõik inimesed, kellele on tehtud väljamaksed, sõltumata, kas väljamakse on tehtud täistööaja või osalise tööaja eest.

Hetkel kuum