Äripäev • 27. november 2018 kell 12:33
Kaitseminister Jüri Luik leiab, et Venemaa hiljutine agressioon Ukraina vastu võib raskendada ka Nord Stream 2 projekti.  Foto: EPA

Kaitseminister nõuab Venemaa vastu uusi sanktsioone

Kaitseminister Jüri Luik ärgitas täna Euroopa Liitu kehtestama Venemaa vastu uusi sanktsioone pärast Venemaa otsust pidada nädalavahetusel kinni Ukraina laevad ja vangistada nende meeskonnad, vahendas Reuters.

"Sanktsioonid oleksid tõenäoliselt kõige parem viis teavitada Venemaa juhte, et meil on tõsi taga," ütles Luik intervjuus Reutersile.

Kaitseminister lisas, et viimaste sündmuste kontekstis võib keerulisemaks muutuda ka Nord Stream 2 gaasijuhtme projekti arutelu.

Arutelu tuleb detsembris

Euroopa Liit kaalub Venemaale Ukraina konflikti äsjase vahejuhtumi tõttu täiendavate sanktsioonide kehtestamist detsembris, vahendas ERR Euroopa Liidu eesistuja Austria täna öeldut.

"Täiendavate sanktsioonide küsimuses näitab aeg – meil on detsembris tippkohtumine," ütles Austria välisminister Karin Kneiss pärast kohtumist Saksa kolleegi Heiko Maasiga.

"Kõik sõltub sündmuste seletusest ja mõlema poole tegevusest. Aga see tuleb üle vaadata."

Kneissi sõnul on Aasovi merel tekkinud pingete puhul ühe poole seletus teise poole versiooni vastu. Kiiev on kuulutanud välja sõjaseisukorra ning nõuab Venemaalt oma sõjalaevade ja nende meeskondade vabastamist.

Pikemalt saab lugeda ERRist.

Hetkel kuum