Annika Kald • 2 jaanuar 2019

Äripäeva lugejat huvitasid eelmisel aastal enim maksupetturid

Äsja lõppenud 2018. aastal huvitusid Äripäeva lugejad enim artiklitest, mis räägivad maksuvõlglastest ja maksuameti tegevusest või tegevusetust.

Edetabeli kolm esimest lugu olid tasuta kõigile soovijatele lugemiseks, ülejäänud seitse lugu olid kättesaadavad vaid Äripäeva tellijatele.

1. Maksuvõlaga firmade must nimekiri

Täpselt aasta aega tagasi ehk 2018. aasta 5. jaanuaril avaldas Äripäev Eesti maksuvõlaga ettevõtete täieliku nimekirja. Sellega tuli tutvuma nähtavasti väga suur hulk Eesti ettevõtlikke inimesi, et uurida, kas ka tema koostööpartner nimekirjas on.

Foto: unsplash.com

2. TOP: Tallinna Sadama värsked omanikud

Börsile läinud Tallinna Sadama aktsionäride nimekiri sai Äripäeva veebis avalikuks eelmise aasta 13. juunil. Sealt selgus, et mitmed ärimaailma tuntud tegelased olid oma huvi ettevõtte vastu üles näidanud.

3. Maksuvõlglaste värske TOPi esikümnes uus tulija

Äripäev avaldas märtsi alguse seisuga Eesti maksuvõlaga ettevõtete täieliku nimekirja, kust selgus, et edetabeli esikümnesse oli jõudnud uus võlglane.

4. Restoraniaasta 2017: kokad tasemel, teenindus jääb viletsamaks

Äripäeva restoranikriitik Heidi Vihma, kes pälvis 2018. aastal ka Silverspooni meediaauhinna, avaldas 2018. aasta jaanuari alguses oma restoranitestide aasta kokkuvõtte. Restoran Juur oli üks kahest 2017. aastal kõrgeima punktisumma saanud restoranidest Dirhami Kalakohviku kõrval.

5. Suur kahtlustus: kindlustusfirmad eelistavad ümbrikupalka

25. aprillil ilmus artikkel, kus autode müügi- ja teenindusettevõtete liidu AMTELi juht Sulev Narusk rääkis, et liikluskindlustusseltsid eelistavad koostööd ümbrikupalga maksjatega, mis on nii ebamoraalne kui ka ausat konkurentsi solkiv. Eesti kindlustusseltside liidu juhatuse liige Lauri Potsepp kommenteeris Naruski väidet, et niikaua, kuni riik lubab ümbrikupalga maksjatel tegutseda, võib selliseid firmasid ka koostööpartneritena kasutada. "See on maksuameti, mitte kindlustusseltside kontrollida,“ märkis ta.

6. Värske maksuvõlglaste TOPi esikümnes suisa viis uut firmat

18. septembril 2018 ilmus taas värske seisuga Maksuvõlglaste TOP, mille esikümnesse oli sügiseks jõudnud suisa viis uut firmat.

7. Tööjõumaksude TOP: kes maksab enim?

2. veebruaril 2018 andis Äripäev ülevaate, millised riigiasutused ja erafirmad on Eesti suurimad tööjõumaksude maksjad. Edetabelis toodi ära 1000 suuremat tööjõumaksude maksjat.

8. TOP: firmad, mille käive lendas lakke

Juuli keskel tegi Äripäev teise kvartali andmete põhjal ülevaate firmadest, mis olid enim sel perioodil käivet kasvatanud. Käibe kasvu pingerivis on teistest kaugel ees Soome Metsä Groupi tütarfirma Eestis Metsä Wood, mille käive kasvas 2018. aasta teises kvartalis aastases võrdluses üle 23 000 protsendi.

9. Maksuvõlglaste TOP: hiidvõlglane kadunud, asemel kuritegeliku ühenduse juht

Maksuvõlglaste nimekiri suve alguse seisuga. Suve alguseks oli edetabelist kadunud firma, millel oli ülisuur, üle 1,2 miljardi euro ulatunud maksuvõlg. Uue tulijana oli edetabeli kahe erineva firmaga esimese ja teise koha hõivanud kuritegeliku ühenduse juht.

10. Maksuamet kutsub ühemehefirmad korrale

Aprilli algul ilmus lugu sellest, et maksuamet kutsub ühemehefirmad korrale. Maksuamet võttis sihikule ühemehefirmad, mis maksavad palga asemel dividendi.

Hetkel kuum