Äripäev • 12 märts 2019

Õigusnõunik andis Brexitile viimase hoobi

Viimasel hetkel saadud Junckeri käepigistusest ei pruugi Theresa Mayl kuigi palju abi olla.  Foto: EPA/Scanpix

Viimase hetke kinnitus "heast usust" Iiri varulahenduse vältimisel ei maksa kohtus suurt midagi, hoiatas Suurbritannia valitsuse õigusnõunik Geoffrey Cox, mis vähendab tõsiselt võimalust, et Briti seadusandjad hääletavad teisipäeval Euroopa Liidust lahkumise leppe poolt.

Eile õhtul kinnituse saanud "muudatus" lahkumisleppes mingit võimalust Suurbritanniale Iiri varulahendusest taganemiseks ei too, oli tema sõnum, mida Briti seadusandjad tõenäoliselt hoolikalt kuulavad, kirjutas Reuters.

See on tagasilöök peaminister Theresa Mayle, kes viimase hetke "järeleandmisele" toetudes lootis saada Euroopa Liidust lahkumise leppele teisipäeval parlamendisaadikute heakskiitu.

"Endiselt püsib risk, et kui mingit ühe osapoole tõestatavat viga leida ei suudeta, siis erimeelsuste korral Euroopa Liiduga puuduvad Suurbritannial legaalsed võimalused selle protokolli lisadest pääseda, kui selleks vastavat lisalepet ei sünni," ütles Cox.

Pärast nõuniku arvamust kukkus naela kurss USA dollari suhtes protsendi võrra, 1,3 dollarile naela kohta, kirjutas Financial Times. Leht märkis, et ilma Coxi heakskiitva arvamuseta on vähetõenäoline, et Iiri radikaalsed unionistid või ka euroskeptikutest konservatiivid leppe poolt hääletavad.

Brexiti leppe läbisurumiseks tehtud viimase hetke pingutustest saab lugeda SIIT.

Hetkel kuum