Äripäev • 3. aprill 2019 kell 5:03

Nordica juht lahkub ametist

Nordica juht Hannes Saarpuu on otsustanud ettevõttest lahkuda.  Foto: Liis Treimann

Möödunud suvel ajutiselt lennufirma Nordica juhtimise üle võtnud Hannes Saarpuu lahkub ettevõttest mai keskel. Uue juhi leidmiseks viiakse läbi avalik konkurss.

2018. aasta juulis ametisse asunud Saarpuu sõnul oli algusest peale nii kokku lepitud ja ka avalikult teada antud, et ta täidab Nordica juhatuse esimehe kohuseid ajutiselt ja vähem kui aasta, teatas riiklik lennufirma.

“Nõustusin Nordica nõukogu liikme kohalt asuma ettevõtte juhatuse esimehe positsioonile keerulisel hetkel, mil oli vaja teha mitu muudatust, et pakutav teenus vastaks klientide ootustele. Oleme meeskonnaga viinud ellu mitu ümberkorraldust ja rahvuslik lennufirma on täna jätkusuutlikum kui aasta tagasi. Nordica tütarettevõte Regional Jet on sõlminud ja sõlmimas mitu uut lepingut erinevatel Euroopa turgudel ning kasvatab aasta lõpuks oluliselt oma ekspordimahte. Nordica jaoks algab nüüd uus ambitsioonikas arenguetapp, mis vajab uut pikaajalist juhti,” rääkis Saarpuu, kes läheb peale Nordicast lahkumist tagasi Gruusiasse teeistandust rajama.

Edasisi samme Nordica arengus ja juhtimise peatset üleandmist hakati arutama juba talvel, eelmisel neljapäeval esitas Saarpuu Nordic Aviation Groupi nõukogule ka ametliku tagasiastumispalve, sooviga leping lõpetada 17. mail. Nordica juhatuses jätkab tööd teine juhatuse liige finantsjuht Kristi Ojakäär.

Nordica nõukogu plaanib uue juhi ametisse määrata juunis.

Hetkel kuum