Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis oktoobris 97 gigavatt-tundi elektrit, mida on kolm korda rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.

- Enefit Greeni juhi Aavo Kärmase (pildil paremal) sõnul soovib ettevõte keskenduda peaasjalikult tuule-, päikese-, biomassi- ja segaolmejäätmetest toodetavale taastuvenergiale.
- Foto: LIIS TREIMANN
„Meie soov on hoida fookust Enefit Greeni põhilistel ärisuundadel, milleks on taastuvenergia tootmine tuulest, päikesest, biomassist ja segaolmejäätmetest. Seega on meie kindel suund nende tootmisharude efektiivsemaks muutmine ning taastuvenergia toodangu suurendamine Eesti Energia kontsernis,“ põhjendas Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas müügiotsust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Enefit Green ja NEFCO müüvad oma osaluse Vinni ja Oisu biogaasi koostootmisjaamades Infortarile, teatasid ettevõtted.
Aasta eest ühe Eesti ajaloo suurima tehinguga taastuvenergiafirma Nelja Energia Eesti Energiale müünud investoritest on vahepeal kuulda olnud idufirmade ja väiksemate investeeringute vallast. Tegelikult valmistub Sunly nimetuse alla kogunenud meeskond taastuvenergia turule naasma, ja suurelt.
Kohtuvaidlused, kaitseväe radarid, keskkonnapiirangud ja kahtlustavad kogukonnad, kombinatsioon sellest neljast on pannud tuuleenergia suurte plaanidega Enefit Greeni vaatama arenduste jaoks ennekõike Leedut ja Soomet.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.