Äripäev • 28. november 2019 kell 15:49

Raadiohommikus: ajakirjanduse hingeelust ja Talsinki tunnelist

Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik.  Foto: Raul Mee

Reedesest hommikuprogrammist astub läbi Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik, kellelt uurime, mis seisus on Eesti ajakirjandusvabadus.

Samuti teeme juttu Delfist, mis on tänaseks tegutsenud 20 aastat, kuid mille ost sai liiga kõrge hinna tõttu omal ajal kõvasti kriitikat. Kuidas ehitada meedias rahamasinat, sellest meediaärimehega räägimegi. Veel uurime, miks valis Ekspress Grupp aasta mõjukaimaks Margus Linnamäe ning kuidas viimane on kontserni tegevust mõjutanud.

Külla tuleb ka Soraineni partner Paul Künnap, kellega vaatame üle viimased arengud Talsinki tunneli asjus ning üritame aru saada, millal võiks sellest Eestile majanduslikku kasu hakata kerkima.

Hommikuprogrammi veavad Kaisa Gabral ja Indrek Mäe.

11.00–12.00 "Äripäev eetris". Nädala olulisimad teemad võtavad kokku Äripäeva ajakirjanikud Allan Rajavee, Askur Alas ja Jaanus Vogelberg.

12.00–13.00 "Digiturunduse praktikum". Saates on külas B2B Growthi juht ja LinkedIni koolitaja Indrek Põldvee, kellega räägime LinkedInis turundamisest, profiili loomisest, potentsiaalsete klientide leidmisest ning kampaaniatest ja müügist.

Saadet juhib Priit Kallas Dreamgrow Digitalist.

Saadet toetab kingiagentuur Kinkston.

13.00–14.00 "Innovatsiooniminutid". Saates räägime Eesti Maaülikooli karjaterviseprogrammist ning sellest, kuidas projektis osalenud farmide karjatervise kulud vähenesid kahe aastaga kuni 15 eurot ühe tonni piima pealt. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas loomaarsti kui tippspetsialisti roll on pakkuda farmerile pikaajalist strateegilist vaadet karja tervisele, ning arutleme ka piimasektori digitaliseerimise üle.

Hea meel on saates tervitada MTÜ Piimaklastri juhti Hardi Tamme, Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi karjatervise dotsenti Kerli Mõtust ning Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktorit Ants-Hannes Viirat.

Saadet juhib Sigrid Hiis.

15.00–16.00 "Eetris on ehitusuudised". Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnector Eestis paikneva maapealse osa ehitamine oli kui sprindi tempos maratoni jooksmine, tõdeb saates EG Ehituse, Scanveldi ja Alvora ehituskonsortsiumi projektidirektor Roland Vaikmäe.

Räägime, kuidas õnnestus 53,5 kilomeetri pikkuse gaasijuhtme ehitus, mille käigus ühendati 12,5 meetri pikkused torud ligi 5000 keevituse abil. Uurime, kas ja kui palju pidi meeskond töö õnnestumise nimel tegema ületunde ning milliseid lahendusi seoses keeruka tehnika ja tehnoloogiaga leidma.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuula Äripäeva raadiot ja vaata nädala saatekava siit.

Hetkel kuum