Tänane menüü: Isamaa võitleb iseendaga, Helme võitleb välistudengitega.

- Tallinn (EST). Foto: Andras Kralla, Äripäev/Scanpix Baltics
- Foto: Andras Kralla
Nagu võis eeldada, kujuneb suvi poliitikas tsüklonirohkeks. Kui Isamaa toetus oli püsinud nüüd juba pikalt väga madalal, oli vaid aja küsimus, kui midagi hakkab toimuma. Ja hakkaski. Isamaa sees loodud Parempoolsete ühendus on esitanud Isamaa praegustele juhtidele ei midagi vähemat kui väljakutse kõige kõrgemal tasandil. Konflikt on vältimatu ning kuidas see lõpeb, pole veel teada.
Isamaa sisevõitlus
111 algataja allkirjaga loomisel olev Parempoolsete ühendus tähistab järjekordse Isamaa-sisese võitluse algust. Sellised võimul olevatele juhtidele kinda heitmised lõpevad harva suure leppimisega. Ka praegu ei viita miski enam sellele, et suudetaks asjad suuremate konfliktideta selgeks rääkida. Juba on hakatud punaseid jooni maha märkima.
Miks see on oluline? Kui Isamaa jaguneb mõtteliselt osadeks – kuigi jääb erakonnana tervikuks – on oht, et Isamaa juhid ei kontrolli lõpuks enam hääli parlamendis. Kui hääli ei ole, ei ole ka koalitsiooni ja selleta pole valitsust. Nii lihtne ongi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kommenteerivad Pruunsild, Sõõrumaa, Riikjärv ja Roos
„Arvestades Isamaa tänast seisu ja neid valikuid, mis meile on jäänud, siis ma üldse ei välista, et võib-olla tuleks siin ühel hetkel hobuseid hakata vahetama,“ ütleb erakonna suurannetaja Mait Riikjärv.
Soov avada kodanike põhiõigusi ja -vabadusi hästi kaitsev põhiseadus on libe tee ning oht Eesti senisele esindusdemokraatia mudelile, sellele populistlikule sammule tuleb vastu seista, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enam kui saja Isamaa liikme loodud ühendus erakonna sees läheb partei praeguse liiniga konflikti, mis teeb erakonna juhi Helir-Valdor Seederi jalgealuse tuliseks.
Isamaa erakonnas tegid 111 liiget uue ühenduse nimega Parempoolsed. Miks ja milleks seda tehti, seletas hommikuprogrammis Parempoolsete üks eestvedaja Kristjan Vanaselja.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.