Lääne-Viru ettevõtjaid elektrikatkestus ei hirmuta
Selline teade nagu eile, kui peaminister Kaja Kallas palus rahval valmistuda võimalikeks paaritunnisteks elektrikatkestusteks, Lääne-Viru ettevõtjaid verest välja ei löö, kirjutab Lääne-Virumaa Uudised.
Eesti suudaks koos Läti ja Leeduga sünkroniseerida oma elektrivõrgu Mandri-Euroopa sagedusalaga 6-12 tunni jooksul, kui Venemaa otsustaks meid elektrisüsteemis omapäi jätta, kinnitas Eleringi juht Taavi Veskimägi.
Siiri Lahe: soovitus sulgeda on lubamatult lühinägelik
Peaminister soovitas suurtarbijatel elektri hinnatippude ajal tootmine välja lülitada, kuid töösturid annavad juba praegu endast kõik, et energiat sellisel ajal säästa. Täielik väljalülitamine pole aga paljudel tootjatel võimalik.
Ettevõtete suurimad probleemid sünnivad endiselt strateegiast — eelkõige sellest, et seda ei viida ellu. “Strateegia on valik — mida me teeme ja mida me ei tee. Strateegia peab looma selgust, mitte keerukust,” selgitab kasvutreener Anti Orav.