Tarbijahinnaindeks tõusis veebruaris võrreldes eelmise aasta veebruariga 4,2% ja jäi jaanuariga samale tasemele, kõige suurema tõusu tegid tervishoiuteenused ning alkohol ja tubakas.
Tänavu jaanuaris maksis oliiviõli Euroopas täpselt 50 protsenti rohkem kui aasta tagasi, selgub Eurostati andmetest. Eestis oli hinnatõus Euroopa Liidu riikide seas neljandal kohal: 52 protsenti aastaga.
Ettevõtjate õudusunenäo kompott – majanduslangus, kõrged intressid ja hindade langus – sai täna korraks tõeks. Veebruaris langesid hinnad 0,1 protsenti, kuid see ei näita veel mingit trendi, rääkis Luminori peaökonimist Lenno Uusküla.
Eesti sisemajanduse koguprodukt kahanes möödunud aasta neljandas kvartalis võrreldes 2022. aasta sama perioodiga 2,7%, kokku langes Eesti SKP 2023. aastal 3% ja oli jooksevhindades 37,7 miljardit eurot, teatas statistikaamet.
2025. aasta kevad jääb börsiosalistele meelde järsu hüppega volatiilsuses. Kuid mitte kõik finantsinstrumendid ei kannatanud selle „palaviku“ all. Poliitilised uudised, tariifisõjad ja ebakindlus raputasid paljude börsiosaliste närve, ent olukord püsis stabiilne optsioonide, eriti nullpäevase kehtivusajaga (0DTE) segmendis, mille puhul ennustati probleeme, mis võiksid võrrelda 2008. aasta ülemaailmse kriisiga.