Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit võrreldes 2023. aasta juuliga enim hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, masinate ja seadmete remondis ning kütteõlide tootmises. „Vastupidist mõju avaldas toiduainete, keemiatoodete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 0,9%, toiduainete tootmises aga hinnalangus 3,4%,“ täpsustas Šokman.
Kui soovime majanduslikult edukamad olla, peavad ministeeriumid kuulama ja arvestama sellega, mida ettevõtjate ühendused räägivad, kirjutab riigikogu liige Tarmo Tamm (Eesti 200) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Tallinna Ülikooli avatud õppe peaspetsialisti Marge Kõrvitsa sõnul on tuntakse paindlike õppevormide vastu üha suuremat huvi ning populaarse mikrokraadi kõrval kogutakse tarkust nii eksern- kui avatud õppes.