Tippjuhtide värbaja: riigifirmades jäävad tasud erasektorile alla
Riigifirmades töötamine on jätkuvalt prestiižne, kuid tippjuhte võivad heidutada erikontrollid ja avalikkuse surve, tõdes talendinõustamisagentuuri Fontes partner Eva Lelumees.
Tippjuhtide töötasud jäävad riigifirmades allapoole erasektorit, kuid osa erinevusest kompenseerivad läbimõeldud väärtuspakkumine, selge roll ja võimalus mõjutada Eesti majandust, sõnastas ekspert.
Foto: Liis Treimann
Riigile kuuluvate äriühingute juhatuse esimeestest teenisid eelmisel aastal kõige rohkem börsil noteeritud Enefit Greeni ja Tallinna Sadama juhid, aga ka energia- ja võrgufirmade pealikud, selgus avalike andmete põhjal koostatud pingereast.
Tippjuhtide valiku ja nõukogude konsulteerimisega tegeleva Fontese partneri Eva Lelumehe sõnul peavad eelkõige keskastme juhid ja valdkonnaeksperdid riigifirmas töötamist mainekaks, kuid tippjuhtide seas on tajuda valivamat hoiakut.
Riigile kuuluvate äriühingute juhatuse esimeestest teenisid eelmisel aastal kõige rohkem börsil noteeritud Enefit Greeni ja Tallinna Sadama juhid, aga ka energia- ja võrgufirmade pealikud.
Kuivõrd regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras on andnud Eesti Posti erikontrolli algatamise kohta segaseid ja ebalevaid selgitusi, tekib küsimus, kelle ideel või survel seda siis tehti, nentisid ajakirjanikud raadiosaates „Äripäev eetris“.
Regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras nimetas reedel riigiettevõtte Eesti Post nõukogu liikmeks Anna Kõutsi, kes nädal tagasi lahkus Swedbanki finantsjuhi kohalt.
Eesti Posti erikontroll on juba kolmas omataoline viimastel aastatel. Riigikontrolör Janar Holm arvab, et välisauditi sisseostmise asemel võiks ministrid vaadata omaenda ametnike otsa.
Arco Vara on käivitanud uue võlakirjaemissiooni, et rahastada Lutheri kvartali arendust Tallinna südames. Sellega saab teenida 8,8% fikseeritud tootlust aastas ilma, et peaks tegelema üürnike leidmise või remondiga, selgitab firma finantsjuht Darja Bolshakova.