10. juuni 2016
Jaga lugu:

Piits pikka eluiga ei too

Epicenter Kinnisvara asutaja ja juht Leanika Järve  

Oluline on motiveerida inimesi heaga. Piits pikka eluiga ei too, kirjutab Eesti pere- ja töötajasõbraliku firma konkursil esikoha saavutanud Epicenter Kinnisvara asutaja ja juht Leanika Järve.

Unistuse luua firma, kuhu inimesed esmaspäeval hommikul rõõmuga tulevad ja reedel ära minna ei taha, sain Ameerika Ühendriikidest, kus kunagi sain oma esimesed koolitused brändi turule toomise kohta.

Töötaja valib juhi põhjal

Üks põhiasi, mida rahvusvahelistel koolitustel värbamise kohta rõhutati, oli juht ise. Rahvusvaheliselt on tehtud ka küsitlus, et teada saada, mis on esimene asi, mis paneb inimese liituma ettevõttega – 50% juhul on see juht. Kui juht innustab ning selgelt väärtustab töötajaid, siis tahab iga inimene sellises ettevõttes töötada. Minu soov on olla inimeste keskel, tahan rõõmu tunda nende saavutustest ja kursis olla ka muredega.

Inimeste innustamine on mulle sünniga ilmselt kaasa antud. Minu enda inspiratsiooniallikas on uued inimesed ja koolitused, mida hangin enamasti USA turult. Käin igal aastal rahvusvahelisel kinnisvarakonverentsil selleks, et arendada oma inimesi parimal viisil.

Praeguseks on mul tekkinud ka missioon – teha igast inimesest, kes meie ettevõttega liitub, edukas äriinimene. Juhul muidugi, kui inimene seda ise tahab. Mind innustavad uued inimesed ja nende arendamine. Eriti tore on nendega, kes on pühendunud, ja ma näen, et minu 10 aastaga tekkinud süsteem toimib.

Mõtlen kaasa alati töötajate tasemel ning katsun sättida kogu ettevõtte kultuuri nii, kuidas sobib töötajatele. Teeme palju üritusi, mis lähendab ja hoiab meeskonda koos – plaanipeod, veiniõhtud, suvepäevad, jõulupidu jne. Alates juunist hakkavad meie üldkoosolekud esmaspäeva asemel toimuma teisipäeviti seetõttu, et töötajad saaksid võtta suvel pikemad nädalalõpud. Meil on algajatele mentorid, et nad ei peaks üksi alustama.

Kaasa teisi

Kolisime hiljuti uude ägedasse kontorisse. Ka siin palusin oma inimestel kirjeldada, mida nad soovivad kontoris näha ja milline on nende arusaam täiuslikust kontorist. Siin on veel muidugi palju teha.

Juhi või liidrina ma pigem ei näegi, et jään väga kauaks oma ettevõttest kõrvale. Olen varem proovinud oma ettevõttes mitut tegevjuhti, aga siiani ei ole veel leidnud inimest, kes on sama mõttelaadiga. Tahan, et firma oleks minu nägu.

Autor: Leanika Järve

Jaga lugu:
Hetkel kuum